Almanya yüksek lisansta sağlık sigortası

94 doğumlu olduğum sanırım kamu sigortasından yararlanamıyorum.

İnternette özel sigortaların aylık 200 euro civarında olduğunu gördüm. Bu fiyat doğru mudur? Doğruysa kamu sigortasından ne kadar fazladır?

Son olarak TR'deki özel sigorta kayıtlarında kronik hastalığım olduğu bilgisi var. Kronik hastalığı olan birisi olarak Almanya'da sigorta yapacak bir şirket bulabilir miyim? TR'de yapan şirket bulmak zor olmuştu ve hastalığımı kapsam dışı bırakmışlardı. Bu yüzden sormak istiyorum.

merhaba, almanyada ozel saglik sigortasi rakamlari yaklasik 200 euro. TK veya AOK gibi "public" sigortalar daha ucuz ama yine de pahali sayilir. ben AOK icin 150 euro oduyordum yuksek lisans sirasinda. Daha sonra care-concept sigortasinin ogrenciler icin olan "care-collage" sigortasina gecmistim, aylik 28 euro. hatirladigim kadariyla online olarak basvurup, odeme yapip hemem sigorta numarasi almistim. bu kadar ucuz oldugu icin tahminime gore kapsami cok dardir diye dusunuyorum, ama yabancilar dairesi ve diger resmi isler icin yeterli gormuslerdi benim icin.

www.care-concept.de
  • emrahday  (19.02.23 21:03:24 ~ 21:04:48)
TK icin 120 euro ödüyordum gecen sene. Öncesinde Care-Concept kullaniyordum. Hem subesi olmamasi hem de gördügüm bir kac sikayetten sonra TK'ya gectim. Kendi tecrübem yok ama refakatci olarak arkadasim icin gittigimde, TK ile ayakta tedavi icin hicbir ödeme yapmamisti.

  • reactionic  (19.02.23 21:20:39)