Görüşmede maaşı nasıl söylüyorsunuz?

İstediğiniz maaşı nasıl ifade ediyorsunuz? Net rakam olarak mı, aralık belirtere k mi?

Mevcut maaşım bu minimum artı %20 beklerim diyorum.

%20 pozisyona şirkete göre 30-40 da oluyor.
  • Mcfly  (19.02.23 10:14:38)
Net olmak iyi. Direkt beklentim bu derim. Ama görüşürken hesaplama yaparak bunu söylerim. Şimdiki işimde cumartesi tatil. Bana görüşmede cumartesi var deniyorsa beklentime direkt 2 bin TL eklerim gibi.

  • dissendium  (19.02.23 10:52:16)
aralık bence yanlış. 35-40 desen adam 35i dikkate alacak.
net söylenmeli minimum değer.

35e okeysin sonuçta. 50 de olur 60 da olur. o yüzden minimum söylenmeli. ama kafanızdaki minimuma en az %10 ekleyip söyleyin ki pazarlık ihtimalleri var.
  • jelly bear  (19.02.23 11:35:06)
Aralık anlamsız +1

  • plutongezegendegilmi  (19.02.23 11:37:04)
Şu anda aldığım x, yıllık toplam primlerle y, ücret artışları şu dönemlerde oluyor. Aldığım ücretin üstünde bir beklentim var.

  • gabe h coud  (19.02.23 17:02:45)
Net ve açık olarak söylemekte fayda var. Mevcut maaşı söylemenin, üstüne hesap kitap yaptırmanın anlamı yok. Karşı taraf yorum yaparsa ya da gelen teklife revize isterken bunlar konuşulabilir ama bu soru sorarken insanların beklediği net bir değer.

Maaşlar çok yükseldiği için aralık vermek de saçma oldu. 20-25k bekliyorum diyenler oluyor. Biz yapmıyoruz ama içten içe "ulan 5 bin lira öyle birden vazgeçilecek para mı" denilebilir. Adayın 5bin pazarlığa açık olduğu anlamını taşıyor. 20-25k bekleyen birine pekala 17k teklif edilebilir. Ama 23bin ve üzeri bekliyorum diyen adaya 17 teklif gelmez.
  • nickini vermek istemeyen uye  (19.02.23 19:08:38 ~ 19:09:02)