ankara'da depremzedeler icin goz ve dis saglik hizmeti?

antakya'dan ankara'ya apar topar gelen bir depremzede aile var, aileden bir kisinin gozluk, baska birinin de plastik dis "retainer" ihtiyaci varmis. Bunu ucretsiz veya en uygun ucretle saglama yolunu ariyorlar...

yasli kadin gozlugunu bulamadigi icin yanina alamamis, recetesi de yokmus, hastaneye gidip recete cikarttiktan sonra gozlugu en uygun fiyata nasil cikartabilirler Ankara'da?

bir de genc kiz ortodonti tedavisi sonrasi verilen seffaf plakalari devrilen duvarin altinda bulamamis, o nedenle onlari yeniden cikartmak istiyor, bunu en uygun fiyata nasil cikartabilirler?

Ankara'da yasayip yardimci olabilecekler varsa harika olur. Simdiden tesekkurler.

Bunla ilgili bir paylasim vardi bulundugum grupta. Su an saat gec, yarin editlerim bulursam.

Edit: Aşağıda ayrıntılı paylaşılmış. Benimki şuydu: İletişim Bilgilerimiz

Adres: Tunalı Hilmi Caddesi
No: 121 / A
Çankaya / Ankara
Telefon: 0312 428 0884 - 0533 714 5665

instagram @yucelaydemir, Optiktunalı

Bir de ELvankent'te demetoptik varmış.
  • Kahvedesu  (19.02.23 01:07:53 ~ 19:12:53)
@Kahvedesu tamamdir, tesekkurler, bekliyor olacagim.

  • icince bokunu cikaran arap  (19.02.23 01:19:18)
Sağlık İhtiyaçları / Ankara

Ücretsiz HASTANE hizmeti verenler:
PROF. DR. DENİZ ULAŞ Ankara’ya gelen hamile depremzedeler için ücretsiz muayene sağlamaktadır.
Çukurambar Kızılırmak Mahallesi 1443. Cadde No.25 1071 Usta Plaza B Blok Kat 6 No 48, 06530 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0505 981 99 19

LÖSEV ve LÖSANTE HASTANESİ Lösemi ve kanser hastaları başta olmak üzere tüm depremzede vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet vermektedir.
Kızılcaşar, 23 Nisan Cd. No:20, 06830 Gölbaşı/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0(312) 666 7 666

OP. DR. TEVFİK SİPAHİ Hamile depremzede kadınların takipleri ve doğumlarını ücretsiz yapmaktadır.
Via Green İş Merkezi Mustafa Kemal Mahallesi 2079 Sokak No: 2/A-17 Çankaya/ANKARA
☎️İLETİŞİM NO: 0 (537) 858 28 18

DR. HAKAN BALTA Polikliniğinde depremzede bebek ve çocuklara ücretsiz muayene hizmeti vermektedir.
Mustafa Kemal Mahallesi 2118. Cadde Maidan İş Merkezi C Blok N0: 61, 06510 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0552 503 44 31

PROF. DR. ALİ FUAT KARATAŞ Polikliniğinde depremzede bebek ve çocuklara ücretsiz muayene hizmeti vermektedir.
Çukurambar, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No : 31 Daire : 32 Kat : 8, 06510 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0545 251 51 01

Deprem bölgesinden diğer illere gelen vatandaşlarımız TC kimlik nosu ile HASTANE ve SAĞLIK OCAKLARINA başvurdukları takdirde, otomatik olarak “doğal afet” provizyon sistemi içinde muayene edilip ve gerekli TETKİK ve İLAÇLARI reçetelenmektedir. Verilen e-reçete ile yine eczanelerden “doğal afet” provizyonu ile kronik ve diğer tüm ilaçlarını temin edebilirler.

Ankara'ya gelen depremzedelere LOKMAN HEKİM HASTANELERİ ücretsiz tedavi sağlamaktadır. Kişi randevu alarak kimliği ve AFAD kaydı ile giderek randevu aldığı bölümden muayene olabilir.
☎️İLETİŞİM NO: 444 9 911

Ücretsiz DİŞ hizmeti verenler:
DR. DİŞ HEKİMİ ŞEBNEM ŞİMŞEK Kliniğinde Ankara’ya gelmiş olan depremzedelerin acil diş çekimlerini ücretsiz olarak yapmaktadır.
Beytepe, Lotus, Kanuni Sultan Süleyman Blv. No:27, 06800 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: (0312) 502 68 86

HOSPİTADENT Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde depremden etkilenen vatandaşların acil DİŞ tedavileri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, Anchor İş Merkezi, D:No:3 D Blok, 06810 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: (0312) 468 41 44

Ücretsiz GÖZ hizmeti verenler:
PROF. DR. KORAY GÜMÜŞ Deprem bölgesinden Ankara’ya gelen ve gözleriyle ya da gözlükleriyle ilgili sorun yaşayan vatandaşlarımıza ücretsiz muayene ve gözlük temin edilmektedir.
Balgat, Balgat Mah. Mevlana Bulvarı, 1422. Sk. No: 4, MEMORIAL HASTANESİ, 06520 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: (0312) 253 66 66

Ücretsiz PSİKOLOJİK destek verenler:
PSİKOSAYE AKADEMİ Ankara’ya gelen depremzede çocuk ve ailelere yüz yüze ücretsiz psikolojik ilk yardım desteği vermektedir.
Çukurambar, Kızılırmak Mah, 1443. Cd. No:31/6 K:2, Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0530 134 38 88

EVRE PSİKOLOJİ MERKEZİ Deprem Bölgesinden Ankara'ya gelen depremzedelere ücretsiz ruh sağlığı desteği vermektedir.
Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, MAHALL Ankara, B Blok, No: 53 MAHALL, 06530 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0542 557 11 78

ANKARA ÜNİ TIP FAKÜLTESİ Depremden etkilenen tüm afetzedelere psikososyal destek vermektedir.
Kızılay Kan Merkezi yanı, Mamak Caddesi, Dikmen Evi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı 06590, Mamak/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0551 976 77 98

PSİKONEFES DANIŞMANLIK MERKEZİ Tüm depremzedelere ücretsiz psikolojik destek vermektedir.
PSİKONEFES DANIŞMANLIK MERKEZİ, YDA CENTER ÇUKURAMBAR- KIZILIRMAK MAH, 1443. Cd. No:5 D:KAT NO: 152, 06510 Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0533 498 33 13

Dr. GENCO USTA POLİKLİNİĞİ Depremden zarar gören ailelere psikolojik destek vermektedir.
Söğütözü, Beştepe Mahallesi, Yaşam Caddesi, No 13 Neorama İş Merkezi Kat:18 Ofis No:84, Yaşam Cd., 06560 Yenimahalle/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: (0312) 466 38 00

ANKARA UFUK ÜNİ DR. RIDVAN EGE HASTANESİ Depremden etkilenen vatandaşlara psikolojik destek vermektedir.
Kızılırmak, Ufuk Ünv. Cd No:1, 06510 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: (0312) 204 40 00

İDA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK Depremden etkilenen çocuk, ergen ve yetişkinlere psikolojik destek vermektedir.
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Süleyman Bulvarı, Yeşilaltınkent Sitesi No: 36, 06810 Çankaya/Ankara
☎️İLETİŞİM NO: 0505 981 60 70
  • hayaletimsi  (19.02.23 03:47:25)
Diş için
Baran Talay
Zeliha Bektaş
Zeynep yetkin
  • elorelia  (19.02.23 09:54:49)
onemli guncelleme: bilgileri aileye gonderdim, fakat ankara icin belirtilen pek cok yer ucretsiz hizmet vermiyormus, hatta cogunun isminin yazildigindan bile haberi yokmus.

anlasilan birileri bu yolla bedava reklam pesinde!
  • icince bokunu cikaran arap  (20.02.23 22:15:15)
Hangileri hocam? Biz de mesaj atanlara bildirelim.

  • Kahvedesu  (20.02.23 22:23:34)
@Kahvedesu

sizin paylasiminiz degil de asagidaki paylasim listesinden sanirim, cunku bilgilendirdigim zaman sizinki yoktu. goz ve dis icin listedeki 5 yeri aradik (hatta 3 kisinin iletisim bilgisi yoktu biz bulduk dediler) ama hicbiri yardimci olmadi dediler. sanirim 3 kisi derken @elorelia 'nin yazdigi kisilerden bahsediyorlar. digerleri de genel listede bulunan @hayaletimsi'nin yazdiklari. memorial hastanesini de aramislar listedeki, onlar da durumdan haberdar bile degilmis ve ucretsiz yardim etmiyorlarmis.

bilkent sehir hastanesinin onunde 2 adet cadir kurulmus depremzedeler icin, kendileri direkt hastaneye ve buraya gidip yardim rica etmisler. oradaki arkadaslar tum ihtiyaclarin karsilanmasi konusunda yardimci olmuslar neyseki.
  • icince bokunu cikaran arap  (20.02.23 23:16:57)
hocam benim yazdığım isimler ise -kesin olarak- paylaşılan grupta tekrar paylaşayım ben de işlerin bu şekilde olduğunu.

  • elorelia  (21.02.23 15:52:06 ~ 15:52:29)
@elorelia evet bu 3 kisiymis, tekrardan sordum emin olmak icin, iletisim adreslerini bulup aramislar... cok yuvarlak konusmuslar, sanki listede bile olduklarindan haberleri yokmus gibi davranmislar, depremzede olduklarini israrla vurgulayinca dislere soyle bir genel bakariz ama eger bir sey gerekiyorsa sizin odemeniz gerekiyor demisler.

yani benim anladigim bu arkadaslar bedava reklam pesinde sadece, normal disciye normal zamanda da gitsem dislere bakip problemleri "bedava" sayabilirler zaten...
  • icince bokunu cikaran arap  (22.02.23 21:32:57)
kendi bir saglik rpbolemim icin bir anahtar kelime ararken bu duyuru karsima cikti ve sastim kladim, buraki kurumlari kesnlile gidilmeyecekler listesine ekliyorum ben de o zman , yazilar olsun.

  • mavicorap  (01.11.23 11:00:56)