[]

niçin artık film seyretmeyi sevmiyorum

eskiden severdim, artık sıkılıyorum, niye?
 
Snippet kültürü.

Artık tamamına değil, hızlı kurgularla anlık haz veren içeriklere ilgi duyuyoruz. Dolayısıyla uzun anlatıların verdiği haz yok oluyor.
  • armagan abanuz  (18.02.23 20:08:49) 
@armagan abanuz, sanırım en önemli sebep bu. okurken bile atlaya atlaya okuyorum.
peki bunu nasıl yeneriz? twitter veya story içeren uygulamaları daha az kullanmaya başladım.

  • abelardo  (18.02.23 20:12:42) 
Ben de kitap okuma alışkanlığımı kaybettim 3-4 senedir üzüyor bu durum beni, yani eskiyi hatırlıyorum bi şey okurken bu bitince şuna geçerim sonra öbürünü okurum diyordum heyecanla şimdi bi taneye başlamayı geciktirmek için 50 tane bahane yaratıyorum.


  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (18.02.23 20:25:29) 
tamamen yaş bence. aynısı bende de var. mesela eskiden normal filmler yanına sadece türe odaklanıp (veya tarzını sevdiğim yönetmene) zaman yolculuğu western gibi sevdiğim türler üzerine onlarca film izlerdim. artık tek bir tane bile izlemek istemiyorum. doymuşluk hissi yanında zaman kaybı geliyor artık.


  • deranzo1  (18.02.23 20:35:03) 
Yaş ve film kalitesinin düşmesi


  • basond  (18.02.23 20:45:25) 
geçen böyle bi yazı okumuştum; twitter.com


  • sipsiyah  (18.02.23 21:09:49) 
yaş ile birlikte gelen bu hissi nasıl yenebilirim?


  • abelardo  (18.02.23 21:45:21) 
depresyonda olabilir misin. ya da kafaya taktigin bi sey olabilir mi seni ara ara yoklayan falan. ben bu durumlarda sikiliyorum.


  • Kittie  (18.02.23 22:21:52) 
bir süredir tek oturuşta film izleyemiyorum. Çok üzülüyordum bu duruma. Çok sevdiğim dizilerde son bölümü özel bir güne ayırıp eve gidince izleyeceğim diye heyecanlanan bir insanım aslında. Sonra filmi bölerek izlemenin kötü olmadığına kendimi inandırdım. Yönetmene de sorsan belki bölerdi ama temaya aykırı. Size de tavsiye ederim. Bir de belki izlediğiniz şeyi gerçekten de izlemek istemiyor olabilirsiniz. Onu da irdelemek lazım.
Bu durumu yaş ile bağdaştırabilirim ben de ama emin değilim.

  • sparkle kiddle  (18.02.23 22:34:33) 
Uyaran bağımlılığı. Hepimiz uyarana bağımlıyız artık filmler o yüzden sıkıyor.


  • zimbirik  (19.02.23 11:29:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.