Oturulacak ortopedik bir şey?

Ortalama 1 saatlik bir oturma sonrası, kıçım batıyormuş gibi ağrıyor. Yıllardır da böyleyim. Önce "sürekli ayakta çalışmaya alışık olduğumdan oturmak rahatsız ediyor heralde" diyordum ama artık kabul ediyorum ki benimki başka seviye. Aralıksız 1 saat oturunca popomun yanaklarından doğru bir ağrı başlıyor. Bir sağlık sorunu olduğunu da sanmıyorum, çünkü dümdüz popomun etleri ağrıyor, kas ağrısı mı denir ne denir bilmiyorum artık ona. Sağlık sorunuysa da hangi doktora gidip "doktor bey/hanım benim popom oturmaya uygun değil gibi" denir onu da bilmiyorum.

Acaba bu tarz sorunlar yaşayan insanlar için tasarlanmış bir minder vs var mıdır? Gerçi evde elyaf minder var, bazen ona oturuyorum ama elyaf denilen şey de cansız bir şey olduğu için aman aman rahat olmuyor.
Ayaklar için ortopedik şeyler oluyor mesela. Aynı şeyin popo için de olanı var mıdır?

  • apocalipy  (18.02.23 00:26:58)
Doktor vs değilim.
Popo kaslarını esnetin bence. Simit minder vs iş yapmaz sizin durumda. Çünkü simit minder poponun ortasını rahatlatmak için.

  • zimbirik  (18.02.23 10:32:48)
bu sorununuz için ilgilenen dal ortopedi ve travmatolojidir bu arada, başvurabilirsiniz.

  • suicmeyenadam  (18.02.23 14:23:27)
bu şikayetlerin sanki kuyruk sokumunda bir sıkıntı olduğunu gösteriyor, illa kırık olması gerekmez ( ödem olmuş olabilir vs.), mutlaka ortapediye gözük, emar vs. çeksinler
simit minder sizin işinize yaramaz, o minderler hemoroid için kullanılır daha çok. sizi rahatlatabilecek minder şöyle bişey: www.akakce.com
ama mutlaka ortopediye gözükün
  • wendyangelamoiradarling  (20.02.23 10:10:52)