yarın istanbul'a gelirken kuzey marmara otoyolu'na gireyim mi

samsun'dan geliyorum, anladığım kadarıyla hendek'ten sonra anadolu otoyolu'ndan devam etme ya da kuzey marmara otoyolu'na girme opsiyonum var. gideceğim yer tuzla, o noktada 140 km. civarı bir yol kalmış oluyor. 3. köprüden vs geçmeyeceğim için ücreti de çok yüksek çıkmıyor. saat öğleden sonra 3-4-5 gibi olacak muhtemelen.

kuzey marmara daha pahalı değil mi? ben kullanmıyorum hiç ankara-istanbul arasında.

  • jelly bear  (17.02.23 11:01:26)
normal şartlarda, hele de tuzlaya gitmek için, hiç gerek yok. çalışma, kaza vb olağanüstü bir durum olursa o zaman kaçılabilir.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (17.02.23 11:51:12)
Tuzla için çok mantıklı olmayan bir iş olur. Tuzla'da yaşıyorum ve belirtilen istikamette hiçbir zaman ihtiyaç duymadım. :)

  • yekkyea  (17.02.23 12:00:16)
@jelly, biraz daha pahalı ama ben tuzla'ya gittiğim için çok ücret çıkmıyor, mermercilerde ayrılacak 1. sınıf bir araç 70 lira ödüyor bu tabloya göre: www.kgm.gov.tr diğeri de 40 tl civarı.

anadolu otoyolunda trafik, özellikle tır yoğunluğu varsa ondan kaçmak için mantıklı olur mu gibisinden sormuştum.
  • gman  (17.02.23 12:39:26)
yani kadıköy e felan gitsen gir derdim de tuzla için değmez kuzey e girmeye.

  • deepex  (17.02.23 15:10:26)
Kesinlikle girme, çünkü Kuzey otobanı Kurtköy’ün tepelerinde çok alakasız bir yere atıyor.

Tuzla’ya en kolay gidiş Anadolu Otoyolu- Gebze’den çıkarak E5 üzerinden gitmek. E5 Sabah 7:30-8:30 arası ve akşam 16:30–18:00 arası yoğun oluyor. Onun dışında trafik olmaz. Yarın zaten haftasonu hiç trafik olmaz.
  • Northern Mariner  (17.02.23 21:03:27)
navigasyonda kuzey marmaradan yada eski yoldan gidersen ne kadar zaman kazandırdığı yazar.
o sürede benzin tasarrufunu ve vaktinin ne kadar değerli olduğunu hesaplayıp karar vereceksin.
öncesinde "in time" filmini izlemeni tavsiye ederim.
vaktin kıymeti konusunda ufkunuzu açabilir.
  • aslindasorunumpsikolojik  (17.02.23 22:56:58)