yurtdisinda yasayip turkiye'den kredi cekmek

ikametgahim turkiye'de degil, turkiye'deki evleri vs ipotek altina aldirip ev kredisi veya ihtiyac kredisi cekebilme ihtimalim nedir? kira gelirleri kardesimin banka hesabina yatiyor? o mu cekebilir yoksa adima? vekaletnamesi de var, bir sekilde bankalar kredi verebilir mi?

ayrica ev kredisine kardesim basvursa ev benim ustume olabilir mi yoksa kredi sahibi ve evin uzerine yapildigi kisi ayni kisi mi olmak zorunda?

Kveyt Türk'ün Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansmanını bir incele.

@Mcfly'ın sözleri üzerine bir ilave yapayım.
Aynı sebeple Ziraat Bankasında müşteri temsilcisiyle görüştüm.
-Vekalet kabul etmiyorlar.
-Çalıştığın yerden gelir belgesi ve imza sirküsü dedi. İşlem 1 hafta sürebilir, 1 hafta burada olmanız lazım dedi.
Söylerken emin olamadığı hissi aldım. Bunu netleştirebileceğimiz bir makama sorabilir miyiz dedim. Hayır Kesin böyle dedi.
Uğraşıp, evi buldun, evrak tamam, atladın uçağa geldin, bir de konsolosluk onayı derse ne diyeceksin ya da 'Genel merkez onaylamadı.' deyivermeleri o kadar kolay ki.
Görüşmek işe yarar bir yöntem değil bence.
  • Mirket  (17.02.23 11:37:46 ~ 12:51:18)
Hibrit bir sistem yok. Gelir kardeşten teminatlar benden olmaz.

Gelir olmadan kredi çıkması çok zor ancak teminat kabul eden bankalar var. Çoğu İpotek kabul etmiyor ama likit varlıkları kabul ediyorlar. Görüşün bi bankanın şubesiyle.
  • Mcfly  (17.02.23 12:00:03)
Son sorunuza yanıt: kredi çeken ve evsahibi aynı kişi olmalı. Hatta evliyse, eşinin de onayı alınıyor kredi sürecinde.

  • cedilla  (17.02.23 18:02:46)