geçen hafta cüzdanımın karıştırıldığını hissettim.

kartım falan karısık yerlerdeydi.
ziraat mobil bankacılıkta gezerken ne göreyim son 5 günde 500 tlye varan banka kartımdan para çekilmiş. ana kredi değil banka kartı.

bana uyuz olan saf bi çocuk var, o yapmıs olabilir her neyse.
google webmix yazılım diyor.
sürekli 40 tl cekmis durmus bi kere 104 tl cekmis.

kartı kapattırdım yeni kart talep ettim,
monil bankacılıktan itraz talebi gönderdim, benim ödemediğime dair.daha yapabileceğim ne var? ve sizce bu paranın bana geri dönüşü olur mu?

Harcama itirazı reddolursa tüketici hakem heyetine başvurun. Banka gerekli önlemleri almadiysa sorumlulugu doğar.

  • sanguine  (16.02.23 16:31:16)
Eğer işlem 3D değilse, yani telefonunuza sms gelip o sms ile alışveriş yapılmadıysa, banka geri öder size. İşlemi yapan firmaya kaçar konu.

  • john bloor  (16.02.23 17:15:04)
kayıp çalıntı bildirimi yapılmadıysa banka neden iade etsin ki? harcama itirazı internet üzerinden yapılan dolandırıcılıklar veya aldığın ürün gelmediyse başvurabiliyorsun diye biliyorum.

  • paintov  (16.02.23 22:34:03)