Depremin Anksiyetesiyle Uyuyamıyorken Ne Yapıyorsunuz

Kafamda geri planda surekli depremi dusunurken ne kitap okuyabiliyorum, ne dizi izleyebiliyorum. Sürekli elim Sahibinden'e gidiyor, bulundugumuz evin degerini hesap edeyim, muteahhit bakayim falan gibi dertlere dustum, delirmek uzereyim. Sosyal medya zaten acillik yapacak sekilde akiyor. En iyi seyin birileriyle iletisimde olmak oldugunu dusunuyorum, bu yuzden 10-15 izleyenli bos Twitch yayinlarina katilip sohbet etmeye calisiyorum. Baska ne yapilabilir :(

Yürüyüş
Açlık hava yürüyüşü
Ağırlaştırılmış müebbet gibi spor
Akşam yorgun bedenin zihnine yenilmesi.. kendime de not olarak yazdım, zira normal saatte yatağa yatıp hala dört dönüyorum.

Öyle şeylere mümkün olduğunca bakmayın. Depremle alakalı görüntü seyretmeyin. Ben depremi yaşadım ve özellikle izlemiyorum. Arada kapılıp gidiyorum o ayrı. Sosyal medya herkes her şeyin gündeminde deprem varken uzaklaşmak zor elbet ama yapabileceğiniz uzaklaşmak.
  • halboyle  (16.02.23 02:01:06)
uzuuun zamandır gitmiyordum ama depremden beri 3 kere falan avm'ye gittim, biraz alışveriş derken avmde zaman mefhumu biraz farklı akıyor zaten. arkadaşlarımla görüştüm. her ne kadar depremden konuşsak da eylem olarak farklılık olmuş oldu. sevdiğim bir diziye sardım fauda 4. sezon. bunlar gündemden biraz uzaklaştırdı odak noktam ara ara değişti bu da kafamı toparladı biraz açıkçası. çünkü tek ve çaresiz hissettiğim alanda -yardım göndermek dışında ama bu deprem gerçegini değiştirmiyor- sabahtan akşama kadar yayınları takip etmek beni aptallaştırdı. birileriyle iletişim evet hatta çoluk çocuk olsa etrafımda onlarla takılırdım biraz oyuncaklar falan derken başka bi dünyaya geçerdim

  • ala09  (16.02.23 05:15:33)
Tüm sosyal medya uygulamalarini sildikten sonra biraz nefes aldim

  • abuzer  (16.02.23 06:27:14)
Yatağa yattığımda ben de felaket senaryoları kurmaya ve uykumu kaçırmaya başladım. Bilgilendirici bir podcast açıyorum öncelikle. Senaryo kurmaya başladığımda önce gözümü açıp, görüntüyü değiştiriyorum sonra da podcaste odaklanıyorum. Yeterli gelmediği zaman hayatımı nasıl değiştiririm üzerine planlama yapmaya başlıyorum.

  • charbiel  (16.02.23 18:30:12)