monitör tavsiyesi - macbook pro

iş için macbook pro kullanıyorum, ikinci monitöre ihtiyacım var. daha önce viewsonic'in standart bir modelini severek kullanıyordum önceki bilgisayarım ile. ancak macbook'a geçtikten sonra o monitörü kullanmak gözlerimi çok yordu.

macbook'un ekran yapısı ile monitörün ekranı farklı olduğu için gözlerimin ağrıdığını düşündüm. bu mümkün mü yoksa bir şekilde rastlantı mı oldu?

apple'in ürettiği monitörler 30 - 40bin tl civarında. yanlış mı baktım ben yoksa cidden öyle mi? basit, sıradan, ama gözlerimi yormayacak ikinci monitör almak istiyorum. öneriniz var mı?

Ben olsam Samsung'dan şaşmam :)
27" olanı (32" olanı da vardı yakın zamanda): www.amazon.com.tr

  • alfired  (15.02.23 19:16:23)
dell'in ips monitörlerinden al. gerçek mac monitörlerine en yakın monitörleri üretiyorlar.

  • alperz  (15.02.23 19:27:54)
4k almayın retina scaling için ters 2k scale derken tam integer scale olmuyor.
Retina 1080 ölçekle çalışabiliyor deli saçması 4k monitörü 1080 ölçekle kullanmak 4k 1:1 oranda kullanayım diyosun hiçbişey okunmuyor çok saçma bi durum.

2k retina ölçek ile çalışsın isterseniz 5k ekran alacaksınız (ki dediğiniz gibi anne gözü fiyatlar) ya da ya direkt 2k monitör alın 1:1 piksel kullanmak için.

Ya da 32" ya da daha üzeri devasa bi 4k alın 1:1 belki çalışır.

Ya da yav nolcak 2k tam integer scale olmasın nolur ki diyebilirsiniz o da hoş bi seçenek tabi.

Samsung almayın bu arada senem dolmadan ölü piksel ve salak saçma problemler çıkardı bu hafta arayacağım bakalım neler yumurtlucaklar 5 ölü piksele kadar garanti olmaz vs vs.
  • hedep  (15.02.23 21:10:16)
dell SE2216H var bende, macbook air ile kullanıyorum. gayet memnunum.

  • sir gawain  (16.02.23 02:47:32 ~ 02:48:02)
ips alman lazım. 2 sene şirketin verdiği lenova kullandım şimdi de asus aldım 110 euro ips ekran işimi görüyor. macbook ekranı ile kullanıyorum.

  • abi bi dizi buldum on numara  (16.02.23 07:22:23)