[]

Bazı kitaplarda konular numara verilerek anlatılır. O bölümlerin adı?

Başlıklar da vardır. Ve o başlıkların her birinin altında kaç paragraf, yani farklı konu varsa her birinin kitap boyunca süren bir numarası vardır.
Mesela bir dil bilgisi kitabında İsimden İsim Yapan Ekler başlığı altında:

44. +lık eki. ...
.....................

45. +sız eki. ...
............................

şeklinde anlatım yapılır.

Bu numaralandırılmış bölümlerden her birine ne ad verilir?

Bu sistemin kökeni ve adı nedir?

 
numaralandırılmış bölümlere, bölüm denilebilir.

kökeni... yani yazılı eserlerine birinci ikinci üçüncü diyen ilk kişidir.
  • sert siyah krom  (15.02.23 09:13:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.