[]

12. nesil işlemcili bilgisayara Windows kuramıyorum

Hp all in one bilgisayar aldık.

i7 12. nesil işlemci var. 1 TB da nvme SSD var.

Bu VMD muhabbeti yüzünden kurulum sırasında kurulacak disk gözükmüyordu.

Bir flaşa intel sitesinden indirdiğim sürücüleri aktardım. İzlediğim okuduğum tüm içeriklerde o sürücüyü seçtikten sonra diskin gözüktüğü/gözükeceği ve kuruluma sorunsuz devam edilebileceği söyleniyor. Ama bende sürücüyü seçip yüklememe rağmen disk falan gelmiyor.

Windows 10 ile denedim, Windows 11'le deneyeyim dedim şimdi onunla da denedim aynı. Iso'ları Windows'un kendi aracıyla indiriyorum ve flaşa aktarıyorum bu arada. He rufus'la denedim meraktan yine bi şey değişmedi.

Napacağız?

 
Intel'in sitesindeki 11-13. nesil olan ayrı bir sürücü yüklemesi vardı. Onu indirip kurulumda gösterince disk gözüktü, kurulumu tamamlayabildim.

İnternet olmadan kurulumu devam ettirmeyen Microsoft'a kafam girsin (Windows 11)
  • chicha_v2  (14.02.23 01:22:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.