Yabancıya konut satışı

Durdurulsa çözüm olacak mı? Bu sefer de kiralar artar. Doğru mudur?

Oradaki amac sehirleri kaybetmemek. Deprem nedeniyle Turk nufusu azaldi, disariya da goc verecekler. Azinlik durumuna dusup yabanci belediye baskani vs sececek duruma gelebilirler, yarin obur gun de ozerklik, bagimsizlik zaten sinir bolgesi. AK Parti boyle bir sey yapmaz tabiiki, Turkiye'nin yararina olan bir sey AKPnin zararinadir, AKPnin yarari Turkiye'nin zararidir.

  • freedonia  (11.02.23 17:35:36 ~ 17:43:34)
Konut satışına engel olunca bu insanlar oraya yerleşmeyecek mi? Surilerin emlak alımı zaten kanunen yasak.

  • adwokat  (11.02.23 18:20:06)
diyelim ki 10milyon mülteci ülkelerine döndü
konut fiyatları ve kiralar ani düşecek mi

basit olarak arz fazlası olacak diyebiliriz ama burası türkiye
  • bir soru sorcam  (11.02.23 18:23:59)
@adwokat Suriyelilerin emlak alimi icin bir suru yol var: www.indyturk.com Sinir sehirlere bu yasak konmaz ise o sehirler elden cikmis demektir

  • freedonia  (11.02.23 21:23:11)
depremin olduğu bölge, özelllikle hatay demografik açıdan çok sıkıntılı bir bölge. zaten zamanında referandum ile türkiye’ye katılmış bir şehir. hem arap hem türk ve farklı mezheplerden bir sürü insan var. deprem sonrası mağdurlar alelacele ellerindeki son mal mülkleri de üç kuruşa nakite çevirme eğiliminde olabilirler. böyle bir durumda biraz organize olan herhangi bir grup o bölgenin demografisini sonsuza dek değiştirebilir. o yüzden en azından depremden etkilenen bölgelerde satış yasağı acilen gelmeli.

yandaş medya ama güzel bir makale, okumanızı öneririm www.gzt.com
  • roket adam  (11.02.23 21:24:26 ~ 21:26:24)