DEPREM - Ayni Yardım Göndermemek mi lazım artık?

Herkes ayni yardım göndermeyin diyor. Yeterince malzeme bölgede var. Ona rağmen sogukta, aç insanlar da var. Ama malzeme eksik diye değil. Bölgedeki malzeme koordine şekilde dağıtılamadığı için. Tır trafiği var bölge civarında.

Gönderilen tırlara vs de el koyuyor zaten afad kendisi dağıtmış gibi olmak için falan diye.

imkanı olan, az ya da çok fark etmez, mont bot su mama göndermek yerine ahbap'a nakit yardım yapsa daha iyi olacak galiba.

öyle değil mi?

nternette okuduklarınıza sağdan solan duyduklarınıza inanmayın herkese yetecek kadar malzeme var sıkıntı şu ki yardımlar bilinçsizce yapılıyor yalnızca resmi makamların açıklamalarına inanın. AFAD, Türk Kızılayı, Ahbap, İHH ya yardımda bulunabilirsiniz. Ayrıca malzeme göndermek yerine para yardımında bulunun. İhtiyaç duyulan malzemeler: Demir kesme makası, kadın pedi, çocuk bezi, çadır, ıslak mendil gibi malzemeler. Gıda yeteri kadar var

  • hizirbey  (10.02.23 01:19:46)
@hızırbey

resmi makamlara yapılacak para yardımlarının ensar vakına ya da okçular vakfına falan aktartılacağını hepimiz biliyoruz. sorun zaten türkiye'de devlet olmaması. o yüzden sivil inisiyatiflerle yardımcı olmaya çalışıyor tüm insanlık.

insanlığın kanseri siyasal islamcılara karşı tüm insanlık bir şeyler yapmaya çalışıyor.

deprem vergilerimizi yemeseydiler zaten 50 milyar gibi bi paramız olacaktı. şu acı günlerde bari aktollüğü bırakın.
  • fatihkkk  (10.02.23 01:40:40)
Lütfen Kızılay, AFAD gibi yönetim kurulları akp orgutleri arasından siyasi olarak oluşturulmus, herkesin birbiriyle akraba olduğu, başında afet yönetimi ile ilgili hiçbir eğitimi olmayan imam hatip mezunlarının olduğu kurumlara yardım yapmayınız.

Asla.

İhh zaten mavi Marmara adlı olayın arkasındaki dinci gerici bir örgüt onu hic söylemiyorum bile, çöpe at paranı daha iyi.
  • sanguine  (10.02.23 03:00:52)