Haluk Levent'i cb yapmamız için bir engel var mı?

100 bin imza bir gün içinde toplanır zaten.

Ukrayna'da Zelensky'le de komedyen vs. diye dalga geçmişlerdi ama bizim beceriksizlerin savaş durumunda yöneteceğinden iyi yönetiyor ülkeyi.

Biz niye Anadolu rakçıyı cb yapmayalım?

üniversite mezunu olmaması

  • adivar  (09.02.23 10:35:01)
Universite mezunu olmamasi bence sorun olmaz.

haluk levent'in buyuk ihtimalle sicil kaydi var.
  • duyulmasi gerektigi kadar  (09.02.23 10:50:17)
kendisi hakkinda olumlu/olumsuz bi fikrim yok, yakinen tanidigim biri degil sonucta. ama abartmasaniz mi bi seyi de?!

gecen biri ahbap nasil bu kadar guven topladi demisti. ha olusum iyidir, kotudur yine orasinda degilim..

ama iste bu soru onun bi yansimasi... her seyle galeyana geliyor milletimiz, hemen bir iki iyi sey gorunce ilahlastiriyor her seyi.
sonra da tayyibi olumune savunanlari elestiriyoruz. bizim milletin icinde var bu... kurtulusumuz yok.

adam bile duysa guler su fikre. zelensky'nin bi hukuk gecmisi vardi sanirim. salt komedyene indirilecek bi sey de degil yani de neyse

aman ustume geliyorlar +1
birakin adam muzigini yapsin, arada da topladigi saygi, sevgi sayesinde bu tur seyleri organize etsin iste..
  • Kittie  (09.02.23 11:03:50)
@chicha_v2 sana ilk doğru cevabı veren bana niçin tik atmadın açıklayabilir misin?

c.başkanı olabilmenin ön şartının 4 yıllık fakülte diploması olması gerektiğini bilmediğinden olabilir mi acaba?

engel olan şey var mı diye sormuşsun ve cevapladım. sana yorum yapmadım. İster haluk levent ister izel-çelik-ercan olsun. benim için sorun yok. kendine iyi bak.
  • adivar  (09.02.23 11:58:23)
@adivar Mevcut cb üniversite mezunu değil ya hani? Ondan. Olduğunu iddia ediyor ama kanıtlayamıyor.

Sakin ol, bir tik için birbirimizi kırmayalım. Sen de kendine iyi bak.
  • chicha_v2  (09.02.23 12:10:09)
mevcut cb 11 sene başbakanlık yapıp yargıyı kontrol edip cumhurbaşkanı oldu. Bir şekilde ysk'dan aday olur kararını aldı. Şimdi üniversite mezunu olmayan birini aday göstermeye çalışsan hop kardeşim denir.

Ayrıca adamın ne alakası var ya cumhurbaşkanlığıyla. Afet Bakanı falan desen hadi bak neyse de cuhurbaşkanı olmak için ne özelliği var? Kendisi de istemez bence özellikle siyasete bulaşmamak için çaba gösteriyor.
  • nundu  (09.02.23 12:24:06)
Ergenlerin destekleyeceği bir düşünce sadece.

  • ruhen hastayim ben  (09.02.23 13:23:59)
şu anda yapılması gereken devlet kurumunu tekrar ayağa kaldırmak. toplu olarak bir değişim şart. sadece cb değil.

  • gabe h coud  (09.02.23 14:59:22)
@ruhen hastayim ben +1 arkadaşlar sınıf başkanı seçer gibi her hoşunuza giden kişi için şöyle gaza gelmeyin. Sırf platin saçlı diye Melek Mızrak Subaşı için de yapıldı aynısı. Tabii geyik yapıyorsanız başka, kusura bakmayın.

Yönetim kabiliyeti olmayan kişilerin, yönetim tecrübesi olsa bile ülkeyi getirdikleri hali görüyoruz. Bir de hiç tecrübesi olmayan kişiyi getirip iyice kabile devletine mi çevirelim?

@aman üstüme geliyorlar +1
  • nawar  (09.02.23 15:03:32)
soru yanlis, haluk levent'i cb yapmamiz icin bir neden var mi olmali soru?

CB devleti temsil eden en yuksek organ, kanunlarin anayasaya uygunlugunu denetleyebilecek, temel insan haklarinin ne demek oldugunu, hukuk devleti ilkesini, kuvvetler ilkesini algilayabilecek ve benimseyebilecek bilgi ve birikime sahip, devletin devamliligini ve devlet geleneginin devamliligini saglayabilecek bir insan olmasi gerekiyor.

Bu Olmadiginda ne oldugunu 25 yildir gormek size yetmedi mi? birisi ay ne guzel yardim dagitiyor diye CB olmasinin, devlet yonetmekle ne alakasi var? karizmasi iyi diye Erdogan'a oy vermekle bunun ne farki var? saka gibi gercekten. Bu ulkede firsat verildiginde CB olabilecek yetkinlikle ve deneyimde milyonlarca insan var emin olun. Oy verenleri egitmek daha onemli bu nedenle.
  • kassiopeia  (09.02.23 15:13:21)
adam yaklaşık 6 ay önce yardım işini bırakıcam ülkeyi terk etcem diyordu. bu depremden sonra bu arkadaş bir daha bu işlere girmez

  • mikahakkinen  (09.02.23 16:05:30)
www.flickriver.com

elton john sir oldu karikaturu bu
umut sarikaya'nin

elton john sir oldu diye imtiyaz isteyince
kralice
maclara bedava girersin bir de trafikte cevirmeye girmezsin iste o kadar
2 sarki soyledin diye ulkeyi sana mi verelim yavsak diyor
gayri safi milli hasila bilmezsin, ekonomi bilmezsin diye de devam ediyor

tam o hesap bu sordugunuz sey de :)
  • Corc  (09.02.23 19:16:44 ~ 10.02.23 16:55:33)
corc +1

hahah
  • cooperr  (09.02.23 19:24:05)