Uzulememe hissizlik

Merhaba

Üç gundur Olan şeylere uzulemiyorum tepkisiz hissiz. Şu an haberlerde görüntüler var ama bende sıfır tepki
Bunun adı nedir ne yapmak lazım

Psikolojik destek alacağım ama size sormak istedi

Aslında olay depremle alakalı değil. Uzun zamandır yaklaşık beş altı yıldır çevremdeki insanların yaşadığı zorluklar kötülükler vs vs.

Çok yemek yiyor olabilir misin? Kendini aç bırak, perhiz yap. Kalbin çalışmaya başlayabilir..

  • füt  (08.02.23 15:34:02)
empati yoksunlugu rahatsizligin olabilir

  • Kittie  (08.02.23 15:38:06)
Duygu körlügü deniliyor ama majör depresyon nedir seklinde bir arama yaparsan yardimci olabilir.

  • acilia  (08.02.23 15:48:01)
aynısı bende de var. normalde çok duygusal, hisli bir insanımdır. ama doğal afetlerde üzülemiyorum.

edit: depresyonda olan insanlara göre dünyanın en kötü durumdaki insanı kendisi olduğu için diğerleri için üzülemeyebilir. bir nevi üzülme kotasının doldurulması gibi bir şey.

edit: antisosyal kişilik bozukluğu, sosyal fobi, asosyallik gibi insan sevmeme durumlarında da bir üzüntü hissedilmeyebilir.
  • nickini degistiren yazar  (08.02.23 15:51:39 ~ 16:01:53)
bence sizinki bağlantı kuramamak. şok durumuyla alakası yok. böyle bir acının ne ifade ettiğini tahayyül edemiyorsunuz. benim bazı videolarda ağlamamak için videoyu durdurduğum oldu. o çığlıkları çok yakından tanıyorum çünkü. bunun dramadan hoşlanmakla alakası yok. bu düşünce çok kaba. birilerinin acısını paylaşabilmek yüce bir şeydir. bunun aksi halinde acısını haykıran vatandaşın karşısında valinin yaptığı gibi gülersiniz.

üzülmek zorunda değilsiniz ama yardım etmek için üzülmeniz gerekmiyor.
  • bohr atom modeli  (08.02.23 21:19:12 ~ 21:22:02)