[]

Spor yaparken boyun kaslarımın gerilmesini nasıl azaltabilirim?

Boynumda düzleşme var, kaslar zaten genellikle gergin.

Vücudumdaki diğer sorunlar için mekik çekmek vb. hareketleri düzenli olarak çalışmam gerekiyor. Fakat bunlar boynumu oldukça zorluyor ve gerginlik artıyor. Hep bu hareketleri yeterli yapamıyorum hem de ağrılar olşuyor spor sonrası.

Boyun gerilimin en aza indirgemak için neler yapabilirim?

 
boyun egzersizleri ekleyin. boyun düzleşmesi için internette egzersizler mevcut. ama öncesinde fizik tedavi veya spor hekimine görünün isterseniz. yanlış bir şey yapıp daha kötü hale getirmeyin.


  • inheritance  (08.02.23 14:53:56) 
Mekik vs ile boyun acıtmak ünlüdür sebebi de hareketi yanlış yapmaktır.
Doğru yaptığınızdan emin olun ilk once.

  • logisticsmanager  (08.02.23 14:56:09) 
Sen bize neden mekik çekmek zorunda olduğunu söylersen sana alternatif çözümler de sunabiliriz belki, çünkü mekik çekmek omurganın doğal anatomisine uygun bir hareket modeli olmadığı için vücuttaki hiçbir sorununun çözümü de mekik çekmek olamaz. Ha ama ille de mekik dersen yarım crunch yapmayı dene.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (08.02.23 15:15:33 ~ 15:19:05) 
Mekik çekme zaten de (Bu kısım söylenmiş :) )
Yine de çekerken elleri ensede kenetleyip kafayı asılarak mı kendini kaldırmaya çalışıyosun da boynun zorlanıyor yoksa :)
diye sormadan edemedim.
  • Mirket  (08.02.23 16:43:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.