Deprem bölgesine giden vasıfsız gönüllü biri ne yapabilir?

mesela meb öğretmenlerden duyuruyla gönüllü istedi. öğretmen ne yapabilir orada? afet, ilkyardım vs eğitimi yok.

Çadır, erzak dağıtımı gibi beden gücüne dayalı işler için de ihtiyaç var.

  • ruhen hastayim ben  (07.02.23 16:55:52)
koordinasyon merkezlerinde insanların yönlendirilmesi, eşyaların tasnif edilip dağıtılması, gelen yardımların kayıt altına alınması, temizlik, malzeme taşıma gibi gibi çok fazla iş yükü vardır diye tahmin ediyorum.

  • Phoebe  (07.02.23 16:56:56)
şu an için yük olur, bir ay geçtikten sonra ihtiyaçlar devam ediyor bölge maalesef gündemden düşüyor, ilk başta giden çoğu kişi dönmüş oluyor ve insanlar o zaman kendilerini sahipsiz hissediyor fakat yapılacak hala bir sürü şey oluyor gönüllü ihtiyacı oluyor

adapazarı ve van depremi gözlemlerim

o yüzden buradaki formu doldurup sonraki ihtiyaçlar için bekleyin
twitter.com
  • freebird5406_2  (07.02.23 17:16:29 ~ 17:17:53)
  • Kaleci Saçlı Forvet  (07.02.23 17:23:13)
şu sıralar göçük altında kalanlar için insandan çok alete ihtiyaç var. o da maalesef devletin yapacağı bir şey.

  • sanemz  (07.02.23 17:55:58)
Psikologlar Elazığ’a giderken bile 5 gün 5 gün gitmiş, şu an koordine olmadan gönüllü gidip pişman olan insanlar da görüyorum, dikkatli olmak lazım.

  • damba  (07.02.23 20:30:28)
18 yıllık öğretmenim 6 kez ilk yardım, 2 kez afet eğitimi aldım hizmet içi eğitim kapsamında.

  • lancelot du lac  (07.02.23 21:26:05)
birkaç saat önce izmitte valiliğin yardım toplama merkezine gıda götürdüm.
sadece orda gelen yardımları sınıflandırmak / istiflemek gibi işlerle 40-50 kişi çalışıyordu.

  • aslindasorunumpsikolojik  (07.02.23 22:46:13)
Az önce mesaj geldi, sandviç hazırlamaya gelecek gönüllü var mı diye.

  • Kahvedesu  (07.02.23 22:51:47)
bir iki güne enkaz kaldirma baslayacak ve asıl iş baslayacak. binlerce kisinin barınmasi, yemek, psikolojik destek, cocuklar icin aktivite cadirlari, lojistik, yardimlarin dagitimi, cevre düzenlemesi vs. bir cok is var. onlari yaparlar.

  • tadellesever  (08.02.23 02:56:14)
çalışanlara su sandviç dağıtabilir
en büyük problem kendi barınması olur
çevre illerden günü birlik gidip karınca misali yardım edilir
  • bir soru sorcam  (08.02.23 15:42:44)