yabancilardan deprem yardimi toplamak ama nasil?

az once aklima geldi. yurtdisinda birsuru yabanci tanidigim var. tek tek iletisime gecip yardim istemeyi dusunuyorum. en hizli yoldan, kur farki-komisyon zarari ugratmayacak guvenilir nasil yardim yaptiririz?

Kripto para kullananlar illa vardır. Haluk Levent hesap açtı, cüzdan adresleri aşağıdaki tweette mevcut.

twitter.com

Diğer türlü de AKUT, Ahbap gibi derneklerin USD/EUR hesap bilgileri vardır sitelerinde ama orada da swift ücreti alınır.

Daha uygun olması için bulunduğunuz ülkede yardım amaçlı açılan aynı para birimli hesaplara gönderim yapılabilir.
  • chicha_v2  (07.02.23 16:24:31)
Bunu paylaştılar demin hocam:

Today, the Intrepid Foundation is launching our Türkiye and Syria Earthquake Appeal with the Australian @Red Cross
to raise funds for communities who need our urgent help.

Right now, a huge humanitarian effort is underway, with more than 4,500 lives lost and hundreds of thousands more injured or impacted by devastating earthquakes that have hit the region.

We’re supporting the appeal by:
Dollar matching every donation up to AUD100,000
Donating all profits from bookings to Türkiye made from now until 30 April 2023

All funds will go directly to the Red Cross to provide immediate and longer-term relief across the region.

Please give to the Türkiye and Syria Earthquake Appeal today:
lnkd.in
  • Amaranta ursula  (07.02.23 16:25:16 ~ 16:25:34)
Ahbap coin bağışı almaya başladı.

twitter.com

Bu da bir yöntem olabilir. Bayağı yüklü yardım geliyormuş yazdıklarına göre.
  • hair freak  (07.02.23 16:25:50)
İhtiyaç haritası şöyle bir şey yapmış.

www.crowdfunder.co.uk
  • hair freak  (07.02.23 16:49:45)
@Amaranta ursula

Matching donations olayi guzel ama "across the region" tabiri o paranin buyuk kismini Suriye'ye goturebilir.
  • thetruenorthstrongandfree  (07.02.23 17:14:26)
kripto/coin haricinde saglam yontemler bilen bulan varsa yazarsaniz iyi olur ben de etrafimdakilerden para isteyebilirim.

  • hot potato  (07.02.23 17:34:20)
@thetruenorthstrongandfree
Hocam ihtiyaç sahibine gittikten sonra nereye gideceğinin bir önemi yok.

  • Amaranta ursula  (07.02.23 23:54:49)