filtre kahve makinası tavsiyesi

Selam,

Kahve gurmesi değilim, bu konuda kültürüm yok.

Ancak gün içinde gelen uykumdan çok muzdaribim, hipoglisemim falan var.

Bir süredir Nescafe Gold içiyorum ama filtre kahvenin tadı bundan daha iyi diye düşünerek filtre kahve makinası almaya karar verdim.

Baktım 500'e de var 2500'e de.

Her filtre kahve makinasında her satın alınan filtre kahve hazırlanabilir mi?

Hiçbir fikrim yok, neye dikkat edeyim?

Teşekkürler,

hazirlanir. cektirme konusuna dikkat edin, kahve cok hizli bayatlar, acilasir. mumkunse evde kendiniz cekip icin. kahve konusunda bilgili arkadaslar daha detay verebilir.

hic ugrasmayayim diyorsaniz da kapsullu makine alin en pratigi.
  • antikadimag  (06.02.23 19:14:56)
Filtre kahve makineleri üç aşağı beş yukarı birbirinin aynısı. Delonghi, Arzum, Vestel kullandım, hepsi de iyiydi. Bütçenize göre, gözünüze güzel gözüken birini alın.

Marketten hazır filtre kahve alırsanız hepsi aynı. İnternetten taze kavrulmuş kahve ya da Tchibo, Starbucks gibi yerlerden çektirip alırsanız kağıt filtre için çekmelerini isteyeceksiniz. (Makinelerin metal ya da kumaş filtresi olabiliyor ama metal filtre tadını bozuyor, kumaş filtre de tam filtreleyemiyor ve tortu kalıyor. O yüzden kağıt filtreyle kullanın, son 1-2 yılda değişmediyse en ucuz kahve filtresi Rossmann'da bulunuyordu.)
  • kobuzchu kiz  (06.02.23 19:39:46)
guzel kahvenin en onemli kismi kahvenin taze kavrulmus ve cekilmis olmasi. kahve ne kadar eski kahvrulmus ve cekilmis olursa tadi o kadar azalir. genel olarak 1 1.5 aylik kavrulmus kahve taze sayilir. fakat cekilmis kahve cok kisa surede tazeligini kaybeder. o yuzden kahveyi cektikten hemen sonra icersen tadinda ciddi bir degisiklik ve iyilesme goreceksin. tavsiyem filtre kahve makinesi alip cekilmis kahve kullanmak yerine, kahve ogutucusu ve yanina french press yada Hario-v60 gibi pour-over tarzi bir demleme aparati al.

butcenin yettigi olcude en kaliteli ogutucuyu almak hem lezzet acisindan hem de ileride farkli tarz kahve ogutme acisindan faydana olacaktir.

Ben Sage Smart Grinder Pro + Hario v60 kullaniyorum. Damak zevkime uygun guzel bir cekirdek bulduktan sonra simdiye kadar kahve icmedigimi farkettim
  • crucio  (06.02.23 22:39:34)
öğütücülü bir model alman lazım eğer taze kahve içmek istiyorsan. diğer türlü çekilmiş kahve 1 saatte bayatlar. kavrulmuş kahvenin de ömrü 1 aydır. ben electrolux kullanıyorum, memnunum. fiyat olarak makul.

  • motosiklet burclu adam  (07.02.23 03:17:59)
Tek kişi içecekseniz makineye dahi ihtiyaç yok, dripper işinizi rahatlıkla görür.

Mesela şu ama biraz pahalıymış;

www.hepsiburada.com
  • babilfish  (07.02.23 10:25:43)