deprem için çelik yatak 75bin

www.trendyol.com bu kadar para vermek zor buna. benzer ne alınabilir? istanbul depremi gelmedi henüz. gelmeden bir şeyler yapmak lazım

ben sanmiyorum ki bu urunun tum testleri, kontrolleri yapilsin, gerekli kalite standartlarini saglasin,

kanka, aklimda super fikir var trendyol'da satis yapalim parayi koyalim gaziyla ortaya cikmis bir urun bence.

saka gibi adam bi de enkaz fotolarinda ayakta kalan dolaplari falan koymus. aklinca aha boyle koruyacak demeye getiriyor.
  • buenosdias  (06.02.23 11:01:07 ~ 11:03:48)
adam test bile etmemiş, hangi kalite çelik kullandı vs belli değil "ağır çelikten üretilmiştir" demiş mesela. ağır çelik nedir!?

dümdüz saçmalık.
  • duyurukullanıcısı  (06.02.23 11:21:29)
Tam sjw ürünü, deprem anında bina sağlam değilse bu tip ürünlerden medet ummak biraz hayalperestlik

  • olaylar olaylar  (06.02.23 11:30:15)
Kesinlikle güvenilmez duruyor dikine inerse işe yarayabilir ancak yataydan gelirse yeterli bağlantısı yok gibi duruyor.

  • andy kaufman  (06.02.23 11:48:46)
sanayi bölgesinde takım çeliği satan bir dükkana gidip baza yüksekliğine göre 6 cm çapında onlarca çubuk kestirip
bir de yay plaka uyduracaksın hem alta hem üste
bunları bazaya kaynatıp, yan tarafını açık bırakcaksın
deprem güvenlik tabutun hazır
içine su kuru gıda
depremde uyanıp içine girersen muhtemelen bina yükünü taşıyabilir
ya da üst katlarda oturup üstündeki yüke göre daha düşük maliyetlisini hazırlayabilirsin
  • bir soru sorcam  (06.02.23 13:25:19)
Bu biraz uçuk bir fantezi.

Gerçekçi çözüm için:

- Oturulan bölgenin yerleşime uygunluğu raporu
- Yaşanılan evin depreme uygunluğunun testi
- Eşyaların duvarlara sabitlenmesi
- Yaşam alanlarını belirlemek
- Deprem tatbikatı yapmak
- Çök-Kapan-Tutun
  • nawar  (06.02.23 15:23:05 ~ 15:24:05)