İşyerinde joker eleman olmak

Müdür size seni joker olarak görüyorum derse ne düşünürsünüz?

Sana güveniyorum, olmadık iş çıksa nisana veririm halledersin sen, aslanık benim, rrrnn rrrn!

  • baba553  (05.02.23 09:41:36)
Beni enayi olarak gördüğünü düşünürüm. Her işin peşinden koşmak iyi bir şey değil. Üniversite mezunuysanız ben neden bu işle uğraşıyorum dediğiniz bir iş verilebilir. Çünkü bazı işler niteliksiz iştir.

  • dissendium  (05.02.23 09:54:13)
bence iyi değil. hakkınız veriliyorsa ne ala. 2 kişilik maaş verilmesi lazım o durumda.

  • jelly bear  (05.02.23 10:06:40)
Diğerlerinden nitelik olarak farklıysanız ve iş yükü şu an için çok sorun değilse sizin için, ücretin de doğal olarak farklı olmasını bir ara hatırlatın .

  • diyecevaplandı  (05.02.23 10:08:36)
bana göre, maaşın iyiyse değerli bir jokersin. maaşın kötüyse seni sallamak için kullanılan bir kelime.

  • benibulmanlazim  (05.02.23 10:11:38)
müdür seni yetenekli, güvenilir ancak enayi birisi olarak görüyor. nerede elemana ihtiyacım olursa seni orada değerlendiririm diyor. yeni mezun isen belki bir süre her işi öğrenmek için idare edersin, ancak tecrübeli birisi yetki ve sorumluluklarının sınırlarını bilmek ister.

  • abelardo  (05.02.23 10:20:47)
Bizim iş yerinde ortalık o.. su derler bu pozisyona. Biri gelmeyince onun yerine bakar. Her işe koşturur. Sabit bir işi olmaz. Herkesin iş yükünü kaldırır. Sonra neyim ben diyince. Sen jokersin derler.

  • limonlu eksi  (05.02.23 10:23:45)
Ben üzülürüm ya bana öyle deseler bi yerim yurdum yokmuş demek ki diye düşünürüm.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (05.02.23 10:39:35)
Tek başına anlam ifade etmez davranışları sana verilen işler maaş bunu anlamlı kılar

  • basond  (05.02.23 10:42:30)
yöneticinin bakış açısına göre iki senaryo olur:

1- yeni bir pozisyona terfi durumunda sizi terfi ettirmez çünkü işini çözen adamsınızdır. sizi kaybetmek istemez. stratejik karar.

2- sizin başarınıza değer verir ve sizin önünüzü açmak amacıyla o pozisyona önerir.

genelde süreç üzerine değil de kişi üzerine yoğunlaşmış işlerde 1. seçenek ağır basar. yani siz oradan ayrıldığınızda işler yürümezse yönetici de 1'i seçer.
  • mr.goodcat  (05.02.23 12:16:08)
ben bu şekilde uzun süre çalıştım, gerçekten her işe koştum ama kariyerim açısından da çok faydalı oldu. eğer işiniz ve kariyerinizle alakalı işler veriliyorsa ve hakkınızı da alıyorsanız bence sıkıntı yok.

  • roket adam  (05.02.23 13:57:25 ~ 14:03:07)
Beni methetmeyin bana para verin şeklinde düşünürüm.

  • vedatchilipeppers  (05.02.23 14:02:31)
maaş iyiyise iyi bi şey
maaş kötüyse kölelik

  • bir soru sorcam  (05.02.23 14:07:19)
Size vazife olmayan işleri bile size yaptırmaya çalışırlar. Görev sorumluluğuyla işinizi iyi yaparsanız o sizin göreviniz olur, güzel kullanılırsınız ve karşılığını alamazsınız. Sonunda koca şirkette fazla mesai yapan bir tek siz olursunuz. Gün gelir bir toplantıda bu haksızlığa isyan edersiniz ve sonrasında işten kovulursunuz.

En azından benim başıma gelen buydu. O yüzden ne kadar ekmek o kadar köfte felsefesini uygulayın. Bir iş için değerinden fazla çalışmayın, her şeyi bilseniz bile bilmiyormuş gibi yapın.
  • graphytube  (05.02.23 14:55:15 ~ 14:55:51)
vizyoner biri dediyse sevinin. size gercekten deger veriyordur. ve karsiligini alirsiniz.
herhangi biri dediyse samimiyeti azaltin. size deger verdigini saniyordur. babayi alirsiniz.

  • buenosdias  (05.02.23 16:14:03 ~ 16:15:24)
Joker eleman dediğin Genç Semih gibi bi şeydir abi boş ver sen.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (05.02.23 16:17:21)
Allah kurtarsın derim. Diğerleriyle aynı maaşı alıp daha fazla çalışacağın anlamına gelir.

  • ditu  (05.02.23 19:58:41)