[]

Türk sinema tarihiyle ilgili bir kitap alacağım. Hangisi en iyisidir?

-
 
Alim Şerif Onaran'ın iki ciltlik "Türk Sineması" kitabı geçmişi detaylı anlatıyordu. Fakat 90 sonrası için başka kitap bakman lazım.

Özet bir tarih için de "Türk Sinemasının Kilometre Taşları" (Şükran Kuyucak Esen) olabilir.
  • nhk ni youkosu  (04.02.23 23:21:38 ~ 23:22:36) 
TÜRK SİNEMA FİLMLERİ ANSİKLOPEDİSİ
www.academia.edu

  • ankarakecisi  (05.02.23 19:54:35) 
Vakti zamanında aldığım YL dersinde şu kitaplar üzerinden işlemiştik

Nijat Özön - Türk Sineması Tarihi (1896-1960 arası)
Ali Karadoğan - Modernist Estetik (1896-2000 arası)
  • kendi helvasını kavuran zombi  (05.02.23 22:32:54) 
Mail adresini mesaj olarak yazabilirsen sana pdf atabilirim. Başlıca eserlerin pdfleri bende var :)


  • Corpsebridee  (05.02.23 23:13:48 ~ 06.02.23 00:18:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.