alışveriş yaparken sizde de şu oluyor mu

normal noname yerlerin bile fiyatları uçmuş durumda en azından üstüne 3-5 daha koyup doğru düzgün bir markadan alışveriş yaparım düşüncesi var mı sizde de? 1500 liraya sweat aldım mesela tommy'den, yine 1500 liraya gap'ten mont aldım. bakınca aşırı yüksek gibi geliyor ama nolucak sonumuz böyle ya.

1500 lira mont bana aşırı yüksek gelmiyor ya bence normal bi fiyat günümüz Türkiye'sinde, hatta ucuz bile geldi bana şu an.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (04.02.23 12:42:25)
bazı durumlarda, özellikle yiyecek-içecekte oluyor.
mont yine daha kabul edilebilir, hatta normal ve iyi sayılabilecek bir fiyat ama sweat için çok yüksek bir fiyat bence.
öyle durumlarda çok ciddi ihtiyacım yoksa paraya kıyamıyorum, almıyorum artık.
güle güle giyin.
  • blatta hiberna  (04.02.23 12:47:40 ~ 12:48:00)
Para olunca oluyor.

  • dissendium  (04.02.23 12:54:56)
Yiyecek ve içecekte hala kısmıyorum. Vücudumuza giriyor sonuçta en iyisini almak istiyorum. Kıyafette ise beğeniyorsam alıyorum. 1500’ü sweate vermezdim mesela pijama gibi duran/duracak bir üste o para çok.

  • ruhen hastayim ben  (04.02.23 13:21:49 ~ 13:22:20)
Çok uzun yıllar giyilebilecek şeyler için evet, gayet mantıklı. Gap'ten 1500 liraya mont ucuz bile sayılır hatta. Ben de 1500 TL vermezdim sweatshirte.

  • black holes in the sky  (04.02.23 13:24:03)
Gap’ten mont 1500 liraya ucuz zaten.

  • invictae  (04.02.23 14:19:09)
canının çektiği daha iyi ve lüks markaları almak için bahane arıyorsun demek bu. paran varsa tabii ki istediğin gibi yapabilirsin. ama lüks tüketime alıştıktan sonra diğer markalara dönmek istemeyecek ve sürekli para harcayacaksın.

  • roket adam  (04.02.23 14:40:01)
tam tersi 3-5 vermeyip aynı kalitede ürünü alıyorum. tr deki markaların %99 u çöp.

ekstrem sporlar yapmıyorsan, profesyonel ekipman almıyorsan giyime para vermek gerizekalılıktır.

çok modadan anlıyorum ben kaşmirden başka giyinmem falan diyorsan git kumaşı al iyi bir terziye tam üstüne göre diktir daha ucuza gelir.
  • ThomasJefferson  (04.02.23 14:42:59)
gap 1500 baya ucuzmus.
monta 5 sene once 1000 lira vermisligim var hala giyilir durumda. kiyafette kalite onemli hem icerik hem kalip fark ediyor ucuz yerlere kiyasla. ama tisort her turlu bozulan bi sey bikac yikama sonrasi. ayni sekilde sweate de vermem o kadar para. gecen bi sweat aldim defactodan 150 liraya. muadili ki pek farki oldugunu sanmiyorum zarada 450 falandi. ana parcalara para verebilirsin yani uzun zaman gotursun istiyorsan

  • Kittie  (04.02.23 14:43:42)