[]

Reçete olmadan gözlük camı yenilemek

Soru başlıkta aslında. Reçete olmadan gözlük camı yenilemek mümkün müdür? Camım çok çizildi de yenilemek istiyorum.
 
mümkün, sgk dan ödeme alma gibi derdin yoksa.


  • redlabel  (03.02.23 11:56:50) 
son zamanlarda bir şey değişmediyse evet mümkün. hatta ben gözlüğü kaybedince gözlükçü kayıtlardan bakıp aynı numaralarla yeni gözlük vermişti.


  • lazpalle  (03.02.23 11:57:52) 
Mümkün ama saçma olur.

Göz camı çizilecek kadar uzun zaman geçtiyse büyük ihtimalle göz numaraların değişmiştir.

Not: Birkaç gün önce sordum SGK 50 liralık kısmını karşılıyor.
  • Mirket  (03.02.23 11:59:23 ~ 13:33:34) 
@Mirket belki ben çok hoyrat kullanıyorum ama bir yılda çiziliyor benim gözlük camlarım. Son birkaç kez doktora gittiğimde numaramda değişiklik olmamıştı zaten.


  • peki madem  (03.02.23 12:03:56 ~ 12:04:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.