Enparadan ekparaya başvurup kullanmayınca faiz işliyor mu ?

öyle bi deneme amaçlı başvurdum , kullanmayacağım faiz işler mi ?

işlemez

  • jelly bear  (03.02.23 11:16:35)
hemen yancı olarak bir şey sorayım o zaman, enpara'da ekhesabı kullandım, sonra hesap kesim gelmeden kapattım ama benden faiz kesmiş. prosedür böyle mi? ekstre kesimi sonrası eksideysen faiz kesmesi gerekmiyor mu? bilemedim...

  • duster  (03.02.23 11:57:25)
@duster
Kaç gün ekside kaldıysan o kadar günün faizini keser.
Şimdi eksiye düşsen, 10 dakika sonra para gönderirsen de 1 günlük faiz keser. Bu faizi de ayın 1'inde hesabından alır.

(Bu son kısımdan emin değilim ama bir kere başıma geldi diye hatırlıyorum hem de 5-10 lira için)Ayın 1'inde ekside olmaman gerek diye biliyorum. Bir şekilde ayın 1'inde o hesabı artıya çıkarman ve faizini ödeyecek kadar artıya çıkarman gerekiyor diye biliyorum. Yoksa kredi borcunu ödememiş gibi bir kayıt düşüyor siciline.
  • michael_knight  (03.02.23 12:43:46)
gece bakıyor. - bakiyeyse ay sonu faiz alıyor

  • ShadowOfMoon  (03.02.23 12:50:55)
Ayın birinde ekside kaldığın günlerin faizlerinin toplamını faiz olarak tahakkuk ettiriyor.
Ayın birinde ekside olup olmaman paranın tamamının kullanılmış olması ya da olmaması bir şeyi değiştirmiyor.

Ancak temerrüte düşmemen için tahakkuk eden faizi belirttiği güne kadar hesaba yatırman gerekiyor.

(Son cümleyi İş Bankasındaki müşteri temsilcisi söylemişti.)
  • Mirket  (03.02.23 13:11:35)