[]

Motivasyonsuzluk vol. 100

İlerisi için bir hayaliniz-hedefiniz var mı sizi motive eden ?
Öyle kesin hedeflerim hiç olmadı şimdi ise hevesimde yok.

Nasıl bir hayalim-hedefim olabilir ?
İş harici kalan zamanlar çok boş geçiyor.

Kitap mı okusam dizi mi izlesem ingilizce mi çalışsam dolaşsam mı derken gün bitiyor.

 
Ben bir gün kendi işimi kurmak istiyorum. Genelde bunu düşünüyorum. Maaşlı çalışmak ile iyi bir iş kurmak çok başka. Birileri her ay milyonlar kazanıyor. Yaş gençken bir şeyler yapıp parayı bulmak gerekiyor. Bunun heyecanını, hevesini yaşıyorum genelde.

Ben hepsinden biraz yapıyorum kafama göre. Almanca haber okuduğum da oluyor. Dizi açıp izlediğim de.
  • dissendium  (02.02.23 22:30:18) 
motivasyonsuzluk insan hayatında belli süreçte olur ancak dünyanın genel durumu, ekonomi, yaşadığımız dönemin sürekli tüketime yönelmesi vb. hepsi üst üste gelince daha da artan bir durum. yani insanın kendini motive etmesi gerçekten zor. sürekli bir şey yapma düşüncesi de insanın motivasyonun düşürüyor.


  • mikahakkinen  (03.02.23 12:01:59) 
Seni tenzih ederim ama ben motivasyon olaylarını biraz kerizlik görüyorum çünkü motivasyon diye bir şey yoktur bana göre çalışma disiplini vardır, çalışma disiplini için de motivasyona ihtiyaç yoktur. Misal amacım dünyanın sayılı rüzgar sörfcülerden biri olmaksa bunun için belli bir program çerçevesinde çalışırım, bu amaç için çalışmaya başlama motivasyonu beklemem. Yani "ya bugün ülkenin ekonomik şartları beni çalışmamaya yönlendiriyor ya da manita beni şutladı en iyisi bikaç ay bunalım yaşayayım da sonra motivasyon gelir illa ki çalışırım" demem, her şartta çalışırım, çalışmak için motivasyon beklemek benim için gerçekten kerizliktir, bu motivasyonun oluşmasını bekleyen insanlar da her zaman başarısız olur.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (03.02.23 12:11:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.