Hangi laptop sizce?

Arkadaşlar selam,

İş için değil, günlük işlerimi göreyim, youtube müzik vs, biraz da oyun oynayayım. Sizce hangisi?

1) Hewlett Packard HP 470 G9 Intel Core i5-1235U 16GB 512GB 17.3 Inch Windows 11 Pro Laptop in Silver

www.laptopsdirect.co.uk

2) MSI Katana GF76 Core i7 12700H 8GB 512GB RTX 3050 144Hz 17.3 Inch Windows 11 Gaming Laptop

www.laptopsdirect.co.uk

hp olmayan.

  • bu nicki alamazsiniz  (01.02.23 21:41:14)
ilkindeki dahili gpu oyunlar için çok kötü

ikincideki harici ekran kartı fena sayılmaz.
  • zalbarath  (01.02.23 22:07:53)
zalbarath+1
ilki oynatmaz.

  • black holes in the sky  (01.02.23 22:27:37)
Kesinlikle 2. Seçenek.

  • odiyus  (02.02.23 02:43:53)
Geçenlerde bazı insanların her türlü oyunu oynamak için güçlü bir ekran kartına gerek olduğunu sanabileceğini keşfettim.

Eğer biraz da oyun oynayayımdan kastınız bulaşık simulatörü gibi oyunlarsa ilkini alın, biraz da oyun oynayayım istiyorum cümlesini bilinçli olarak kurduysanız ikincisini alın.
  • akhenaten  (02.02.23 12:39:29)
ikinciyi alın

  • crackcodemood  (02.02.23 23:52:00)
@akhenaten teşekkürler. Aslında biraz oyundan kastım çok yeni oyunlar değil. Biraz Skyrim, biraz mount and blade vs.

  • asethuan  (03.02.23 21:09:11)
günlük işleri görmekte ve eski oyunları oynatmakta 2'si de sıkıntı yaşatmaz ama bence biraz da çağın gereksinimlerini karşılamak açısından bakmalı buna. çünkü elinizdeki laptopun 3-5 yıl sonra mı yoksa 8-10 yıl sonra mı çok eski gibi hissetirmeye başlayacağı bence ne için alırsanız alın önemli. yine bence 2023 yılında 0 bilgisayar alan birisi 16 gb ram'den aşağısını düşünmemeli, o açıdan eğer benim yeni nesil aaa+ oyunlara gönlüm kaymaz max skyrim falan oynarım diyosanız 1 daha mantıklı bence. ama yok belli de olmaz ilerde şu oyuna da bakayım diyebilirim derseniz 2. seçeceğin özelliklerine benzer ama ram'i 16 gb olan başka bir model araştırmanızı öneririm. bütçe çok sabitse belki daha düşük fiyatlı markalarda o özellikleri arayabilirsin.

  • semaforo de medianoche  (03.02.23 21:25:39)