SKG Priminden

Maaş hesaplanır mı? Malum bu ay çoğumuz zamlı maaşlarımızı yatınca öğrenebileceğiz. Az evvel SGK primimi gördüm. Acaba o miktardan alacağım maaşı bulma gibi bir durum olabiliyor mu? Teşekkürler.

maaşın brüt 75 bin TL'nin altındaysa hesaplanır, evet.

SGK primi / 0,15 yaparsan zamlı brüt maaşını görürsün.
  • gabe h coud  (31.01.23 13:50:56)
az evvel gördüğün prim muhtemelen daha aralık primidir. hesaplarsan aralık maaşını bulursun, o da bulmak istediğin şey olmaz.

  • kibritsuyu  (31.01.23 14:16:31)
@kibritsuyu evet, aralık olarak görünüyor ama neden diğerlerinden farklı miktarda?

  • yeter ki tak denilmesin perdeleeer  (31.01.23 14:17:59)
prim filan aldiysaniz yilsonunda o yansimistir aralik maasiniza o yuzden digerlerinden farklidir.

  • in vino veritas  (31.01.23 14:31:05)
@in vino veritas haa, evet tamam. o zaman oldu. uğraştırdım hep. çok teşekkürler kalp.

  • yeter ki tak denilmesin perdeleeer  (31.01.23 14:35:48)
haa e-devlet'ten görüyorsun, anladım. ben de muhasebeden falan bir şekilde bilgi aşırdın sandım :) evet, e-devlet'ten aralık primini bu ay görürsün, o da aralık maaşıdır.

  • gabe h coud  (31.01.23 15:32:30)