Şu işler için şu özelliklere sahip dizüstü bilgisayar fazla mıdır?

İnternette gezinmek, tez yazmak, film izlemek gibi basitçe işler için,

İşlemci: Intel Core i5
Bellek Kapasitesi: 32 GB
Marka: Dell
Ekran Boyutu: 15.6"
İşletim Sistemi: Windows 10 Home
Disk: 1 TB HDD + 1 TB

özellikler yeterli mi yoksa çok mu fazla?

1 TB HDD, 1 TB SSD ne anlama geliyor? 2 TB diske mi sahip olacağım yoksa dezavantajlı bir durum mu var?

Windows 10 yerine Windows 11 olması çok önemli bir fark mı?

32 GB bellek çok mu fazla? Mesela bunun yerine 16 GB bellekli ama diski daha geniş bir model mi alsam?

Fiyatı 16.000 TL...

Bu parayı veriyorsanız m1 macbook air bakın derim. Hem taşınabilirlik hem de şarj konusunda mükemmel.

  • armagan abanuz  (30.01.23 23:57:39)
oyun bilgisayarı alırsanız her şey çözülür

  • ankarakecisi  (31.01.23 00:02:11)
Bu makine yeter de artar bile dediğiniz işler için. Bu fiyat bandında matebook d16, Macbook air ve diğer markaların ince, hafif şarjı uzun giden makinelerine bakılabilir.

  • rosencruz  (31.01.23 00:18:33)
Matebook d14, d15, 14 ve 15 serileri de olur 16 epey büyük ekranlı

  • rosencruz  (31.01.23 00:23:14)
- 32gb gereksiz, 16 yeterli
- 1tb hdd (mekanik disk) + 1 tb ssd total 2tb saklama alanı olacak. bu senaryoda mekanik
disk gereksiz ssd 512gb kadar düşebilir.

i5 hangi seri hızı nedir bilmeden yorum yapamayız ama diğer özelliklere bakılırsa güncel ve hızlı bir i5 olasılığı yüksek.
  • orpheus  (31.01.23 02:28:12 ~ 02:28:30)
ben de 8gb ram, i5, 1tb ssd, w10 var dediklerini yapıyorum sadece. çok iyi fazlasıyla yeterli. huaweinin cihazı bende ki 2k ekranı var film izlemek büyük keyif.

paran varsa al gitsin tabi de, gerek yok anlattığın özelliklere. w10 w11 seni bağlamaz çok aldıktan sonra 1 saatte yükseltebilirsin ona takılma. 2tb'den daha geniş bir disk aramana da gerek yok zaten en üst seviye depolamalardan biri.
  • avatar is back  (31.01.23 10:23:35)