İzmirgaz işleri uzattıkça uzatıyor

Bir ev aldık... Eskiydi biraz içini falan yaptırdık doğalgaz döşettik güzel oldu. Sokağa da geçen sene herkesin binasının önüne doğalgaz kutusu koymuşlar bir bizim aldığımız evin binasına koymamışlar. Başvurduk 3 ay önce. 3 ayı bulur ama geçmez merak etmeyin dediler.

Cuma tekrar aradık 3 ay dolmak üzere olduğu için. Bu konuyla ilgilenecek ekibimiz yok 4-5 aya uzar diyorlar. E biz de şu anki evden çıkacağız birkaç haftaya. Bunlar yüzünden salak bir durumun içinde bulduk kendimizi.

Ne önerirsiniz böyle bir durumda? Elimiz kolumuz da bağlı gibi duruyor ama bir sorayım dedim yine de.

iki veya üç tane kaliteli klimayla devam ederdim. gaz için de bir dünya masraf edilecek, onun yerine klimaya yatırım yapmak daha iyi. çünkü klima her türlü illa ki alınacak. ben bir eve doğalgaz bağlattım izmirde. sonra pişman oldum. ayrıca sonradan eve takılan kalorifer tesisatı da problem borular çirkin görünüyor. hem de geçtiği yerlerde kırma yapma problem olabiliyor.

  • tukenmez adam  (28.01.23 15:26:06 ~ 15:26:51)
ya o kadar petek falan bağladık şimdi... normalde ben de uzun zamandır doğalgazsız evde oturuyorum. elektrikli şofben tüp vs işimi görüyor klimayla da ısınıyorum. şimdi petek falan varken tekrar bunlara geçmeyi gururuma yediremiyorum resmen :)

aksi gibi aldığımız evde hayvan gibi kazanlı şofben vardı, önceki oturanlar baya memnundu. onu söktürdüğümüze yanıyorum. böyle olacağını bilseydim söktürmezdim ki...
  • nolmus yani  (28.01.23 15:29:41)