Elektronikçilere soru / -12 v +12 v paralel bağlanınca kaç amper verir

Merhaba elimde bir PC power supplyı var. Bundan 24v elde etmek için - ve + yı birleştireceğim. -12v = 0.3 amper +12v = 18 amper. Peki bunlar birleşince alabileceğim max. amper ne oluyor?

Elektronikçi değilim ama bu şekilde amper değeri hesaplanmaz. Voltaj kaynağına başladığın sistemin empedansına göre çekilebilecek akım miktarı belli sınırlar dahilinde değişir. Amper ile voltu nasıl topladınız onu da anlamadım.

  • synesthesia  (28.01.23 06:33:09)
bir uç -12, diğer uç +12 de olursa dengesiz bir 24v elde edersin.

artı ve eksi 12 yi birbirine bağlarsan video çekmeyi unutma, güç kaynağı kendisini koruyabilir de, duman şöleni de olabilir.
  • kimlanbu  (28.01.23 08:21:28)
Eğer farklı bir ürün değilse, standart power suplyde 3,3 / 5 / 12 volt çıkışlar var. Bunlardan 24 volt elde etmek pratikte imkansız gibi.

Amper hesabını geçelim, bu iki 12 voltu nasıl birleştirmek istiyorsunuz acaba?

2 tane power suply olsa imkanı var biraz modifiye ile.
  • John Bloor  (28.01.23 10:51:54)
-12v çıkış 0.3A ve +12v çıkış 18A veriyor mu demek istediniz. Eğer öyleyse yanıt 0.3 amper. Amper gücü daha az olan belirleyici olur, 24v 0.3 amper alırsınız. +12v çıkıştaki 18 amperlik kapasite hiçbir işinize yaramaz yani.

  • mikro patlama  (28.01.23 19:00:09)