Macbook'ta excel dosya kaydetme

Herkese merhaba,

Bir excel dosyasında çalıştıktan sonra kaydet dediğimde 2 saniye kadar donuyor gibi oluyor. Bunu bir sebebi var mı ? Bu arada 2 mac'imde de benzer bir durum söz konusu. biri yeni m2 air diğer 14 macpro

Nereye kaydediyorsun? Gokkusagi mi goruyorsun o esnada?

  • alperz  (27.01.23 10:14:07)
Normal masaüstüne alıyorum. Gökkuşağı eğer kaydetme esnasında başka yere tıklarsam çıkıyor. ama 2 saniye için

  • fernandoenes  (27.01.23 10:35:52)
Mac'tan çok windowsla muhatabım ama ilk akla gekenler, anti vürüs uygulaması dosya kaydetme anında devreye giriyor olabilir ya da büyük boyutlu excel dosyası olduğu için kaydetme süresi biraz uzayabilir.

  • diyecevaplandı  (27.01.23 10:46:43)
Dosya boyutu küçük ve anti virüs kullanmıyorum.

  • fernandoenes  (27.01.23 11:06:25)
baska yere kaydetmeyi denemedin mi? agzindan cimbizla laf aliyoruz yahu. boyle sorununu cozemezsin.

  • alperz  (27.01.23 12:36:06)
Numbers kullanıp excel formatında kaydetmeyi tavsiye ederim. Ofis programlarını mac'te kullanmak çok da gerekmiyor bu alternatifler varken.

  • kurbanlik koyun  (27.01.23 12:42:39)
"2 saniye kadar donuyor gibi oluyor"

onedrive'a kaydederken windowsta öyle oluyor bende. Çünkü o an upload ediyor çok büyük ihtimalle. Masaüstü demişsiniz, iCloud bazen masaüstünü otomatik olarak upload ediyor. Öyle bir eşleme var mı bakın yine. Gerçi bu Excel'in problemi değil onun takılmaması lazım bu durumda.

Mac de kullanıyorum onda bunu yaşamadım.
  • nhk ni youkosu  (27.01.23 13:07:09 ~ 13:08:20)
m1 MacBook Pro ile excel kullaniyorum sürekli. Eger dosya NAS üzerindeyse dedin gibi takılıp bekletiyor. Önceki yorumlarda bahsedildiği gibi bulutta ekstra yedekleniyor olabilir mi?

  • reactionic  (27.01.23 13:33:43)