Kur korumalıya devam mı?

3 aylık dönemlerde bağladım parayı ama son 2 seferdir getiri sağlamadı. 3 aylık ya da 6 aylik bağlasam mi ya da uzak mı dursam?

3 ay sonra ne kadar faiz geldi? Vadeli mevduat daha iyi değil mi?

  • Kahvedesu  (26.01.23 22:47:06)
getiri sağlamadı ne demek? faiz geliri almadın mı? bu mümkün değil.
tabii ki mevduat faizinden düşük olacak getirin zira kur riskin yok. kur birden 2 katına çıksaydı mevduatın kaç katı para alacaktın onu düşünerek kkmye giriyorsun zaten. şu anda en risksiz para kazanma yöntemi denebilir

  • roket adam  (26.01.23 23:28:56 ~ 23:29:07)
KKM faizleri artacak. Bir iki gün bekle.

twitter.com
  • Mirket  (26.01.23 23:40:41)
mirket +1 KKM faizleri üst sınırı kaldırılıyor diye haber vardı. Biraz bekleyin TL'deyseniz. Miktar yüklüyse günlük faiz veren bankalara bakabilirsiniz bu bekleme sürecinde.

Şu an Euro'nun 25-26TL seviyelerinde olması gerekiyor. Bu büyük ihtimalle seçimden sonra olacak artık. O seviyeye çıkması ne kadar sürede olacak bilemiyoruz.

Yerinizde olsam KKM faizleri artana dek paramı günlük faizde değerlendirirdim. Üst sınır kalkarsa üç aylık KKM. Sonrasında seçim öncesi dolar.

Kur korumalının faizlerini arttırmazlarsa mayıs ayına kadar birer aylık mevduat faizi almaya devam ederdim. Seçim öncesi yine dolar.
  • pispinti  (27.01.23 09:33:39)