oda tasarım

mevcut eşyaları da kullanarak yenisi de alınacak şekilde elbette depolama alanı(yüklük dolabı, kiler vb.), hobi odası, giyinme odası tasarlamak için online ya da yüz yüze iç mimardan mı marangozdan mı kimden yardım alınmalı? ikea bu seçeneklerin içerisinde f/p olarak iyi midir başka yöntemler denenmeli midir? tecrübesi olanlar paylaşabilirse sevinirim.

İkea marangoza göre bi tık pahalı gelebilir, ama faydası şu: parçaları düzgün alırsan taşındığın zaman yine kullanabilirsin. Marangozun yaptığı dolabı modüler bi şekilde söküp yeni yere uydurman çok zor zor.

Ben mutfak dolabını marangoza yaptırdım, kendi çizdi model beğendi vs. güzel de oldu, ama iç mimar daha güzel şeyler yapar muhtemelen.
  • plutongezegendegilmi  (26.01.23 18:25:02)
instagramda magicboxrooms var. dediginiz gibi de yapiyor (mevcut esyalari koruyarak, eklemeler, marangozluklar vs)

eger iyi bir marangoz/usta bulursaniz (ki sanslisiniz demektir) tam sitediginiz gibi olur, bulamazsaniz da basiniza dert alirsiniz.

ben ikea dolaplarindan cok memnunum. uzun suredir de kendisiyle birlikteyiz ki ikeanin mobilyalarindan genelde sadece dolaplarini kullanirim. bir kere duzgun kurulum yapilirsa kapisinda kayma vs yapmiyor, icini istediginiz gibi ayarlayabiliyorsunuz ve ustelik degisiklik yapmak cok kolay cunku 5 yil sonra bile ayni dolabin ayni ic parcalarini bulabiliyorsunuz.
  • 65 derece  (26.01.23 19:44:36)