[]

çeviri önerisi

"he is so morphin'" nasıl çevirmek lazım bunu ?

www.youtube.com


 
"tam bir agri kesici"


  • hot potato  (25.01.23 15:41:09) 
Power rangersdaki morphin, "morphing" yani gençlerin power rangerlara dönüşmesini anlatmıyor mu ya? Orada 90lar argosu ile kız "so morphin" demiş de ben de bilemedim Türkçe'ye nasıl çevirilir (ooo beybi çok değişken????). Dizinin adı bile çevrilmemiş doğrudan İngilizcesi ile kullanmışız biz de. Çok mu düz düşündüm?


  • peki madem  (25.01.23 16:25:57 ~ 16:28:44) 
@peki madem

evet dönüşüm/şekil değiştirme ile alakalı. pek oturan bir çeviri bulamadım ben de epey düşünüp
  • deranzo1  (25.01.23 16:37:06) 
aman diyim, morph, morphing, morphling. şekil değiştirmeye gönderme yapılıyor. Power rangers'ta "morfin" deneceğini sanmıyorum. (:
ama yine de çeviremedim. Neden böyle bir şey diyor ne diyor bilemedim.

  • sparkle kiddle  (25.01.23 20:21:29) 
"inanılmaz bir değişim/dönüşüm" denebilir.


  • wrench  (25.01.23 20:45:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.