[]

influenza da covid gibi hizli mi yayiliyor?

dun ve bugun bir arada ve ara ara da kisa sureli yan yana calistigim bir is arkadasim bugun esinin ve cocugunun influenza oldugunu ogrenmis. yanindan uzaklastik tabii ama bana da bulasmis midir? bugun hafif bi halsizlik hissediyorum ve burun akintisi basladi bende de diyor. bana da bulasmis olabilir mi? hastalanmamak icin alabilecegim bir onlem var mi? kucuk cocugum var daha yeni covid atlattik bi de influenza olmus olabilir miyiz?
 
bildiğim kadarı ile influenza daha bulaşıcı


  • Erestor  (25.01.23 15:34:33) 
annem ve babam olmuştu, onlara baktım
doktora gidince sordum ne yapayım kaptım mı antibiyotik mi içeyim vs
bana dei ki parolun etken maddesi influenza ya karsı koruyor, günde iki tok karnına iç
şaşırdım ama tamam dedim ve içtim cidden de kapmadım. İkisi e pozitifti bu arda inluenza testinde

Normalde parol asla etki etmez baş ağrıma bile ama demek ki doktor haklıymış
Bence siz de kullanın Parol.
Direkt önlem
  • blackgirl00  (25.01.23 15:44:33) 
Influenza bildiğimiz grip. Grip insanların çok önemsemediği bir hastalık olduğu için önlem alınmıyor, haliyle de yayılıyor. Yoksa Covid için daha yüksek diyor raporlarda.


  • nawar  (25.01.23 16:25:11) 
blackgirl00 kac gun kullandiniz peki parol?


  • kedi olmus gidiyorsun  (25.01.23 18:12:00) 
bulaşmaya karşı alabileceğiniz hiçbir önlem yok. önlem diye düşündüğünüz şeyler placebo olarak rahatlatabilir belki.

hasta olmamak için kendinize iyi bakın ve uykunuzu, beslenmenizi, stresinizi kontrol edin.
  • sert siyah krom  (25.01.23 18:12:22) 
Önlem maske
Maske yoktuysa gerisi bağışıklığınıza kalmış

  • photo85  (25.01.23 21:50:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.