[]

Çektiğim fotoğraflardan nasıl para kazanabilirim ?

Amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyorum. Elimde fotoğraf makinemle saatlerce dışarıdayım :) . Adobe stock dışında nasıl para kazanabilirim, shutterstock hesabı açtım. Başka bir yöntem var mıdır ?
 
amatör fotoğrafçı arkadaş düğün fotoğrafı filan çekip iyi para alıyordu mesela.


  • konetsu  (25.01.23 14:25:23) 
Stock fotoğrafçılık artık eskiki kadar kolay değil. Özellikle shutterstock gibi doyma noktasına ulaşmış sitelerde.

Yine de niş alanlar bularak ilerleyebilirsiniz. Ya da yeni çıkan ürünlerin fotoğraflarını çekmek atıyorum robot süpürge yeni bir ürün, haliyle stock sayfalarında yok, hemen birkaç foto yükleyip ilk olduğunuzda öne çıkabiliyorsunuz.

Bu arada etsy falan da biraz sanatsal fotoğraflar için iyi bir satış platformu.

Bir ara ben de heveslendiğim için araştırmıştım. Bir yandan ingilizce bir yandan türkçe birkaç kaynak bırakayım:

onedio.com

expertphotography.com

www.shopify.com

litcommerce.com

akillibutce.com

printbest.com
  • anten  (25.01.23 16:56:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.