[]

ingilizce grammer hangi sırayla çalışılmalı

merhaba arkadaşlar, online ingilizce kurs aldım selimhoca. com diye bi yerden adamın konuşması kurnaz esnaf gibi. anlattıklarından bi halt anlamıyorum ve sesi de çok kulak tırmalıyor. iki kelimesinden biri 'hocam'. neyse bu adam kitap da gönderdi. grammer anlatıyor ama o kadar karışık ki anlatamam. tenseler bitmeden adverbial clouses'a girdi ikisini bir anlatıyor iyice karıştı. normalde böyle mi anlatılıyor? başka yayınlara baktım çok daha kolay anlatmışlar.
Normalde YDS ve YÖKDİL'e gireceğim sonbaharda, bahar YÖKDİL'e de gireceğim için konulara hangi sırayla çalışmamı önerirsiniz? 
bundan 10 sene önce yolumu kaybettigimde bana cok faydasi olan bir kitap arastir ucuzuda bulunur malum yerlerde.

kitap adi : Els English Grammar Inside Out
Nesibe Sevgi Öndeş
  • Slynmaster  (26.01.23 12:15:59) 
tavsiyem normal gramer icindi yokdili bilmiyorum hocam


  • Slynmaster  (26.01.23 15:39:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.