[]

Yurt dışı yüksek lisans ve askerlik tecili

Yurt dışında yüksek lisans yapıyorum ve maalesef tecil tarihimi aşmama sadece 1 hafta olduğunu fark ettim. Belgelerimi hemen göndersem bile yetişmeyecek muhtemelen ve yoklama kaçağı durumuna düşeceğim. Yüksek lisans kayıt tarihinde yoklama kaçağı falan değildim. Bu durumda yoklama kaçağı durumum silinip yine tecil yapılıyor mu bilgisi olan var mı?
 
Paniklemenize gerek yok, yapılıyor. Ben üç kez yoklama kaçağı durumuna düştüm. Hepsinde şubedeki insanlar yardımcı olup hâlletti işimi.


  • gregor melehov  (25.01.23 07:29:06) 
hocam sakin, bisey olmaz.
seneler once yurtdisinda yoklama kacagi durumuna dusmusum haberim yok, askeriyeden saman kagida daktiloyla yazilmis kagit gelmisti adresime, daha ailem adresimi bilmiyordu ama askeriye buldu beni sagolsunlar.
hemen konsolosluga gittim cozduler.
ozetle: bisey olmaz.
  • cooperr  (25.01.23 08:01:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.