[]

İnatçı Leke Çıkarma

Selam duyuru ahalisi,
Genelde bu saatte soru sorunca pek cevap gelmiyor hep gerilere düştüğü için ama soracağım.
Yeni bir mont aldım ve waffle yerken üzerine sıcak çikolata damladı ve ben de ıslak mendille müdehale ettim. Sonra eve gelince ablamdan destek istedim ve ablam 2 saat sonra bulaşık deterjanıyla müdehale etti ve süpriz sıcak çikolata lekesinin yanında bir de deterjan lekesi oldu. Sonra annem dahil olup makinaya atalım dedk. 30 derece elde yıkama yaptık. Deterjanın lekesi %90 oranında geçti ama sıcak çikolata %60 oranında geçti ama yeni mont ve canımı sıkıyor. Hayatımda ilk defa temiz güzel giyineyim dedim bu oldu. Şimdi korkuyorum bir şeyler sürmekten ağırtacak ve veya leke bırakacak diye. Ne önerirsiniz? Kuru temizleme yapmayınız yazıyor. Sinirlerimi bozdu çıkar mı?


 
Ben çocukların kirlenen kıyafetleri üzerinde birçok leke çıkarıcı ürün denedim. En memnun kaldığım Bingo'nun Nefes Aldıran isimli klorsuz çamaşır suyu oldu. Koyu renklerdeki yağ lekelerini, renklilerdeki yemek ve boya lekelerini de öyle çıkarıyorum. Lekeye döküyorum, üstüne de sıcak su tutuyorum. Leke çıkana kadar tekrarlıyorum, sonra makineye atıyorum, normal yıkıyorum.


  • jude  (25.01.23 03:53:42) 
vanish renkliler icin jeli kullaniyorum. simdiye kadar hic bir sorun yasamadim. yunlulerde bile kullandim.


  • 65 derece  (25.01.23 11:17:02) 
asperox sarı güç. kumaş lekelerinde de çok etkili


  • mellifica  (25.01.23 15:10:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.