Seçimlerin 2. tura kalma ihtimali? (Tatil planı)

İkinci tür 28 mayıs'ta yapılacak. O hafta 30 bin tl'lik yurtdışı tatil rezervasyonu yapmıştım. Hesaplarıma göre şimdi iptal edersem 18 bin tl kadar geri alabiliyorum.

Sizce seçim ikinci tura kalır mı yoksa ilk turda iş çözülür mü? Ne yapayım karar veremedim

Erdoğan ekonomi iyiyken %52 aldı. Artık bu orana yaklaşması çok zor. Yani Erdoğan'ın ilk turda seçimi kazanma şansı çok az. Muhalefete dönersek ilk turda seçimi kazanacak tek aday Mansur Yavaş. Ama sanırım Kılıçdaroğlu onu düşünmüyor. Bence 2. tura kalma olasılığı daha yüksek

  • coder85  (23.01.23 19:54:34)
Bence kalır. Kalırsa benim için de iyi olacak. Çünkü aöf final sınavı şu an 28 mayıs görünüyor ve ben İtalya'da olmalıyım o tarihte. 2.turda oy veremeyeceğim ama sonuçtan da emin gibiyim o nedenle çok vicdan yapmam.

  • bartholomew87  (23.01.23 20:00:37)
bence 2ci tura kalma olasılığı yok. türkiyede hiç bir seçim ikinci tura kalmaz.
ilk turda %51 le bitecek

  • astronom bey  (23.01.23 20:03:45)
12k yakmaya değmez
bi akrabana 1k ateşle rte yerine başkasına oy bassın daha mantıklı

  • bir soru sorcam  (23.01.23 20:05:41)
ikinci tur kesin gibi hdp'nin adayindan sonra

  • tantavizisyon  (23.01.23 20:26:28)
aday kk olursa 2. tura %100 kalır. bi de kaybeder. ama imam/yavaş olursa ilk turdan biter bu iş. en parlak döneminde 52 almış adamın bu krizde imam/yavaş'a karşı kazanma şansı yok.

  • beatbox yapan metalci  (23.01.23 20:47:21)
İlk turda biter. KK aday olacak hocam, %35'i geçmesi mucize olur. HDP aday gösterecek ama Selahattin hapiste, onlar da %7-8 aralığında kalır. Gerisi reis işte.

  • plutongezegendegilmi  (23.01.23 21:46:56)
Önceden parası verilmiş bir tatil planı var. Bence içiniz rahat olsun yapın tatilinizi.

İlk turda bitip bitmeyeceği HDP seçmeninin tutumuna bakar...
  • pispinti  (23.01.23 22:02:11)
Bence 2. tura kalacağından emin oldukları için tarihi geriye çektiler.

  • Lethe  (24.01.23 10:07:11)