motion designer ve video editor maaşları

selam,

malum sürekli değişen kur, enflasyon vs yüzünden tüm fiyatlar/ücretler takip edilemeyecek şekilde yükseliyor. buna maaşlar da dahil. şu anda iş arayışım mevcut motion designer olarak. aynı zamanda video editing de yapıyorum. sizlerden ricam, bu pozisyonlar için ne kadar maaş alıyorsunuz, teklif ediliyor, kaç yıllık tecrübelisiniz gibi detayları yazmanız. buraya yazmak sıkıntı olacaksa mesaj olarak da atabilirsiniz. iş görüşmelerinde, ücret beklentisi sorulduğunda mantıklı bir cevap vermek istiyorum. teşekürler.

2 yıl deneyime kadar max 8-10.000 tl en iyi ajansların verdiği rakam.

2 yıl deneyimden sonra 12-15.000 civarı oluyor.

+ freelance yapıyorlar gözlemlediğim kadarıyla ama kazanmak için çok yoğun zaman ayırmaları lazım.
  • picassoishere  (23.01.23 15:21:04 ~ 15:21:18)
bu işlerde portfolyo esastır. Genelde portfolyodaki işlerin kalitesine göre bir maaş skalası gelir.

Biraz da şans. Yukardaki maaş aralığında kazanan da çok ama onlar genelde operatör gibi çalışır.

Bir miktar kendi tarzını oturtmuş, iyi işler çıkarmış biriyse çok daha yukarda maaş alabilir. Hatta enteresandır yurtdışından Türkiye'ye remote iş veren de çok bu sektörde. Bir iki arkadaşım yapıyor bunu, dövizle maaş alıyorlar
  • anten  (23.01.23 16:32:46)