Evlilere sorular

1-siz ve eşiniz alyans takıyor musunuz?
2-Alyansın sizin açınızdan önemi nedir?
3-Eşiniz alyans takmaktan hoşlanmıyorsa bu duruma yaklaşımınız nasıl olurdu?
4- alttaki duruma yorumunuz nedir?
Not:cinsiyet belirtirseniz sevinirim.

Kendi cevaplarımı da ekleyeyim:
1-ben takmıyorum, eşim bazen takıyor
2-bence şık bir takı ama kullanışlı değil
3-ben hoşlanmıyorum, o başta bir kaç kez söyledi, sonra çok önemsemedi, herhangi bir problem yaşamadık, o takmadığında da çok umursamıyorum.
Er kişiyim.

Çevremde bu konuya çok takan insanlar görüyorum, acaba ben mi tuhafım? (soru 4)

1-hayir.
2-bilmiyorum fikir olarak tatlı gelse de aksesuar sevmiyorum. Yani alsam da takmam heralde.
3- buradaki kisi benim. Esimin bir derdi yok bununla alakalı.
4-bizimki de benzer. Pek umrumuzda değil.
  • logisticsmanager  (23.01.23 14:35:56)
1. Evet-Evet
2. Saygı
3. Cevap 2'de
4. Tercih meselesi
  • piotr  (23.01.23 14:42:05)
Sadece alyans takanları hedef alan bir grup kadın varken alyansı "sahiplilik" ile eş görüp dayatan kadınları hiç anlamıyorum cidden.

  • lcha  (23.01.23 14:42:44)
33 erkeğim.

1- ikimiz de takıyoruz
2- evli olduğumuzu gösteriyor, bu kadar.
3- alyans, yazacak kişilere önden bir tık mesaj verdiği için bence iyi bir şey.
4- eğer iki taraf da alyans takmama konusunda anlaşıyorsa bence bir sıkıntı ya da tuhaflık yok, çiftlerin kendi kararı. yadırgamam.
  • roket adam  (23.01.23 14:46:10)
1. Takıyorum.
2. Eşim de takiyordu ama mobilya kurarken evin içinde kaybetti, geçen seneden beri takmıyor.
3. Evlenirken 'rahat bir model değilse takmam, o yüzden rahat bir model seçelim' demişti. Öyle yaptık. Dediğim gibi bir senedir kayıp, tekrar yenisini almak da aklımıza gelmedi. Bulursa bir yerde, takar herhalde. Takmazsa da önemli değil.
4. Herkesin kendi tercihi diyorum. Bir arkadaşımız bizde kaldığı gün alyansini elini yıkarken çıkarıp unutmuş. İki hafta sonra tekrar bulusacaktik. Ama o eşi rahatsız olur diye kargolar misiniz dedi mesela, beklemedi. Demek ki insanlar onemseyebiliyor.
  • fraise  (23.01.23 14:47:09)
takılması gereken ortamlar oluyordu, kaybetmeden yanında taşımakta fayda var
kadın açısından çift soyadı yüzük kadar etkili

bunun tek espirisi bir dallamanın boş yere can sıkmasını engelleyici etkisi
  • bir soru sorcam  (23.01.23 14:51:47)
1- takıyoruz. ben arada unutuyorum uzun sure takmayabiliyorum. eşim taktıgı gunder beri çıkarmadı sanırım enteresan
2- materyal olarak guzel bir anı. anı niteliği olan eşyaları seviyorum. alıştıgında fark ettiğin bir aksesuar değil rahatsız hissetmiyorum
3- inatla alyans takmak istemeyen biri kafama suphe dusurur.
4- iki taraf da sevmiyorsa ve sorun etmiyorsa sorun yok. çok abartmak normal değil. tercih meselesi. gösterince aa fark etmedim diyorlar ama bilemiyorum. karsı taraftan boyle yakınlasmaları umursamıyorum. cevabı verilir biter. yuzuk olsa ne, olmasa ne

yüzük pek engelleyici değil gibi. yüzük takmama rağmen birçok defa karşı cins yakınlasmaya calısmıstır. sanırım görmüyorlar ya da umursamıyorlar
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (23.01.23 15:32:35 ~ 15:34:31)
1-siz ve eşiniz alyans takıyor musunuz? EVET.

2-Alyansın sizin açınızdan önemi nedir? BEN EVLİLİĞİMİZİN RESMİYETİ OLARAK ÖNEMLİ GÖRÜYORUM.

3-Eşiniz alyans takmaktan hoşlanmıyorsa bu duruma yaklaşımınız nasıl olurdu? GEÇERLİ BİR SEBEP BELİRTİYORSA HERHANGİ BİR İTİRAZIM OLMAZ. AMA KEYFİYETEN TAKMIYORSA ÜZÜLÜRÜM ŞAHSEN.

NOT: Erkek.
  • drako  (23.01.23 15:51:48)
1. evet
2. pek önemi yok ama onun için önemli, bu yüzden takıyorum.
3. hiç önemli değil benim için. dert etmezdim.
4. iyi madem.

39e
  • gabe h coud  (23.01.23 15:55:01)
1. hayır.
2. hiçbir şekilde takmak istemiyorum çünkü rahatsız hissederim.
3. takmak ya da takmamak kendi zevki, hiçbir sorun etmem.
4. Kişilerin kendi ilişkilerindeki tercihlerini sorgulamıyorum.

Er kişiyim.
  • rakicandir  (23.01.23 16:01:15)
1- Ben takmıyorum, eşim genelde takıyor.
2- benim için hiçbir önemi, anlamı yok.
3- umurumda olmaz.
4- tercih meselesi, takılacak bir şey yok.
Er kişiyim.
  • sckxyss  (23.01.23 16:36:37)
aklıma geldikçe takıyorum. nedeni ise eşimin hiç çıkartmaması önemsemesi, bana hiçbir dayatması önerisi yok ama o sürekli takıyor demek ki o önemsiyor ben de takayım da üzülmesin diye aklıma geldikçe takarım. (bu arada takmayı da hiç sevmem elimle is yaşıyorum, ayrıca takıyı da hiç sevmem)
erkeğim

  • turbo sadık  (23.01.23 16:50:01)
1. Takmıyoruz, nişan sürecinde de takmadık.
2. Önemi: yok. Adettendir, nişanda aileler ister diye dümdüz iki halka aldık, evde kutuda duruyor.
3. Ben de hoşlanmıyorum, dolayısıyla sorun yok. (Alyans özelinde değil, yüzük bence aşırı rahatsızlık veren bir şey, aksesuar olarak da neredeyse hiç kullanmıyorum.)
4. Çok fazla önemseyenler var, ben onları birazcık yadırgıyorum ama herkesin alyansı kendine tabii, çevremde her iki uçtan çiftler var.
  • kobuzchu kiz  (23.01.23 17:37:36)
1-Evet
2- Bana göre bir önemi yok. Eşim istediği için takıyorum.
3- O zaman ben de takmazdım.
4- Tercih meselesi. Önemseyen de önemsemeyen de normal benim gözümde.

Erkek.
  • pispinti  (23.01.23 17:51:18)
1- büyük geldiği için takmıyorum (yaptırıcam da üşeniyorum)
2- bir önemi yok. değerli maden.
3- sorun değil, kendisi de sorun etmiyor.
4- birbirinize güvenin, gerisi gösteriş. hiç bi zaman başkasının ne düşündüğünü önemsemedim. yorum yapana yaptırmayın.

Er kişi yorumudur.
  • KidLazer  (23.01.23 18:08:20)
TESADUFEN alyansli gorene kadar evli oldugunu bilmedigim ve flortlestigim oldu. evlilik gibi bi iliskim olursa alyansi zorunlu tutarim, rahatsiz muhabbeti asiri buyuk bi yalan ben de yuzukte cok zorlanirim ama alyanslar cok konforlu modelleri var. rahatsiz ediyo hikayesi bana gore hikayedir. kadinlarda takmamak rahatsiz etmiyor ama erkeklere guvenmiyorum. duz arkadaslarim da yalan dolan edip takmiyordu ve nisanli oldugunu fln asla konu etmezdi cevresine. bi yerde bekarim mesaji vermeye calisiyordu benim nazarimda

  • ala09  (23.01.23 19:23:10)
1- takiyoruz, hanim bana kizinca cikartiyor arada. Ben kizsam da cikartmam.
2- bence guzel bir gelenek.
3- pek hosuma gitmezdi.
4- seni baglar.

40e
  • cooperr  (23.01.23 19:28:51)
31 K

1 - evet takiyoruz ikimiz de. aldigimiz alyanslar bayaa basit, ince birer cember seklinde. gunluk hayatta problem yaratmiyor (calisirken, enstruman calarken, temizlik yaparken, el yikarken (!) fln cikarmak aklima bile gelmiyor, esimin de cikardigini hic gormedim)

2- nisanli/evli oldugumuzu simgelemesi. tanimayan insanlar icin araya dogal bir bariyer koymasi.

3 - cok dert etmezdim. ilk basta nasi olsa takmayacagiz, maksat adet yerini bulsun diye aldik, esim sonra hic cikartmadi. ben bir kez diger takilarima yakismadigi gerekcesiyle cikarmak isteyince de bana cemkirdi :D ben de diger takilarima uyacak bir yuzuk almasini istedim, 4 sene sonra aldi. simdi diger takilarimi takarken esas alyans yerine bu diger yuzugu takiyorum. tipi alyansa pek benzemiyor ama neyi simgeledigi ikimiz icin net.
  • taurina  (23.01.23 20:35:07)
ikimizde bazen takıyoruz bazen takmıyoruz, ikimiz için de güzel bir anı, sembol niteliğinde olduğu için elimize geçtiğinde vs. takıyoruz, iş falan yaparken çıkardığımızda bir süre öyle kalıyor, sonra arada alıp takıyoruz falan. hoşlanmasaydı da aynı tutumda olurdum şu an ki gibi, kendi bileceği iş sonuçta isterse takar istemezse takmaz, onu bana bağlayan şey alyans değil sonuçta. durumunuzda ben bir tuhaflık göremedim; takan kişilerin de takmayan kişilerin de kendi tercihi bu, bence kesin olmalı diyenlerde de çok önemsemeyen de de bir tuhaflık yok. erkek 38

  • crackcodemood  (23.01.23 20:48:52)
Evli değilim ama:
1 Mecburi, çıkarılması boşanma sebebi benim için.
2 Bağlılık, Aidiyet, Özel.
3 Eşim olmadan biterdi ilişki, bitiririm.
4 Herkesin yanıtı kendine.
  • baldan kaymak  (23.01.23 22:36:43)
1-Ben hiç takmadım , eşim alyansını kaybedene kadar taktı.
2-Maddi değeri dışında önemi yok
3-Umursamam
4-İki kişi arasında güven varsa bana gereksiz geliyor , çok baskıcı olan çiftlerde aldatmaya yatkınlık var gibi hissediyorum
Not:37 E
  • bnmzz  (24.01.23 15:29:40)
34K

1. İkimiz de takıyoruz.
2. Sevgi ve bağlılığı ifade ediyor + alyans takmayı seviyorum.
3. Bu durum hoşuma gitmezdi, takmasını isterdim ama ille de takmayacaksa kabul ederdim herhalde.
4. Çevremde de alyans takmayan çiftler var, bir yorumum olmaz, çünkü beni ilgilendirmez.
  • reptillia  (25.01.23 22:13:48)
1- takiyoruz, beni pek rahatsiz etmiyor. Şık da geliyor.
2- valla sembolik olarak almistik oyle fiyatında falan da ucmadik, maksat evlendik, evliyiz diye ilan etmek.
3- rahatsiz ettigi icin takmiyorum falan derse kotu bir niyet aramam. zira art niyetli ise takması veya takmaması bir seyi fark ettirmezdi zaten.
4- olmazsa olmazimiz degil alyans ama bence gonlumuz takilmasindan yana. En azindan birileri yuruyup rahatsiz etmez diye dusunuyorum. Gerci cozum yuzuk degil de olsun yine de.. Bu arada takmayan gorunce tuhaf karsilamiyorum.
  • ananiyimioguz  (25.01.23 22:28:57 ~ 22:30:04)
1-evet
2-ananeminkine benzeyen bir model aradim ve buldum. bayilarak takiyorum
3-takmasini isterdim ama cok asiri bir rahatsizligi varsa, takmasin
4-her iliskinin dinamigi farkli, onlar bu iliskinin resmi gostergesini herkesler gorsun istiyordu belki. bizi ilgilendirmez.

31 kadin
  • tessera-tessera  (02.02.23 11:30:31)