[]

Satılık araba/mtv

Merhaba, bu hafta aracımın satışını gerçekleştireceğiz. Mtv ilk taksitini ödemeden satış gerçekleştirebilir miyim?

Teşekkürler


 
Hayır, ödenmesi gerekiyor.


  • malheiros  (22.01.23 18:27:38) 
gerekiyor.

motorlu taşıtlar vergisi, taşıtların kayıt ve tescilinin yapıldığı yerin vergi dairesi tarafından her yıl ocak ayının başında yıllık olarak tahakkuk ettirilmiş sayılır.
  • altinci nesil caylak  (23.01.23 08:23:07) 
ödenmesi gerekiyor kesin bilgi.


  • nuisance  (23.01.23 10:26:51) 
1 ocakta vergi tahakkuk etti, ödenmesi için son tarih 31 ocak. Bu tarihten önce satarsanız tahakkuk eden borcu ödemeniz gerekir.

Sadece satış da değil, diyelim trafikten çekeceksiniz ve plaka ruhsat iptal edeceksiniz. Yine vergiyi ödemeniz gerekir, çünkü tahakkuk etti bir kere.

Vergiyi ödememek için 31 aralıktan önce işlem yapmanız gerekirdi, ki vergi tahakkuk etmesin.
  • John Bloor  (23.01.23 10:57:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.