renault megane e-tech

araba noob'uyum, az once eurosport'ta soyle bi reklama denk geldim cok begendim. merak edenler icin: youtu.be

bu araba tr'de var mi? cok mu pahalidir?

Tr'de yok.
Çok mu pahalidir? Pahalı. Fransa'da bile 40-50 bin eurolarda.

  • logisticsmanager  (22.01.23 13:41:56)
Eylül'de geleceği söyleniyor. Fiyat için şimdiden bir şey söylemek güç.

  • emanual  (22.01.23 21:15:05)
Bu elektrikli araba işleri pek bizim gibi metropollerde yaşayanlara göre değil sanki. Neden dersek, hepimizin müstakil evi var mı?

Hadi müstakil ev olmasa da hepimiz kapıya arabasını çekebilecek bir esnaf mıyız?

Çünkü şarj işi uzun sürüyor ve kendi evimde veya dükkanımda şarj edemeyeceksem benim için asla mantıklı değil. Akşam işten eve dönerken, zaten yol 1 saat en iyi ihtimal ile İstanbul'da. Bir de yolda şarj istasyonunda bir saat şarj mı bekleyeceğim?

Ama müstakil evi olan için on numara, akşam çeker kablosunu takar fişini. Sabaha kadar zaten dolar, on numara da ucuz olur ev elektriği çünkü.

Öbür türlü;

pbs.twimg.com
  • John Bloor  (23.01.23 11:06:21)