İstanbul'da 25 bin tl maaş alan bekar erkek kaç paralık kiralık daire?

bakmalı sizce?

malum kısa dönemler içinde değişiyor. siz olsanız kaç paralık ve neredeki evlere bakmayı tercih ederdiniz?

6’yı geçirmemeye çalışırdım.

  • ruhen hastayim ben  (22.01.23 00:28:06)
6-7’ye giriş kat eli yüzü düzgün 2+1’ler ve bi tık daha iyi 1+1’ler var oralara giderdim. Ben seçimden sonra konut krizi ya da mülteci krizinden birinden kurtulacağımızı düşünüyorum. Kiralar asla düşmez ama uzun yıllar 2016-2020 gibi ne konut fiyatı ne kiralar artmaz enflasyonda azalacağı için ve bir kaç sene sonra daha iyi bir eve geçerdim

  • avatar is back  (22.01.23 00:33:44)
max 10, işe yakın olan en yeni daireyi seçmeye çalışırım.
işe yakınlık hayat kaliten açısından aşşşrı önemli. yoksa bu şehirde heba olur gidersin

  • roket adam  (22.01.23 00:52:46)
Aidat dahil 10

  • gabe h coud  (22.01.23 00:59:29)
dürüst olmak gerekirse 6-7'ye pek ev yok yeni kiracıya. eğer zemin altı, bodrum, bahçe katı, yarı bodrum veya eski ev, merkeze uzak bir muhit de olur bana sorun değil diyorsan bu fiyata bulursun. akrabanın, yakın tanıdığın evi vs olursa yine görece uyguna bulursun...

ama sosyal imkanları olan ve/veya görece merkezi bir konumdaki sitede 1+1'ler 9-10'dan başlıyor. bu en düşük fiyat bu arada yanlış anlama. bu fiyata bile zor artık boş kaldıysa. durum bu.

geçen arkadaşımın 1+1 evine gittim sosyal imkanları vs full olan site ama afedersin cücük gibi bir evdi. netten bir bakayım kaç lira dedim kiralar burda 1+1'de ev arkadaşı olarak 8.500'e ilan gördüm düşün. 13-15'den başlıyordu mesela orda 1+1'ler. artı aidat da vardır tabi.

gerçekçi olmak gerekirse 10'un gözden çıkarmanızda fayda var. paylaşımlı ev düşünmüyorsanız. yoksa yanıltıcı olur.
  • debian  (22.01.23 01:03:51 ~ 01:06:16)
istanbul'da nerede ? 25 alıp 10u eve verilmez. O evin seneye kirasını karşılayamazsın. Maksimum 6, çok zorlarsan 7.

  • kimlanbu  (22.01.23 01:08:51)
@kimlanbu hocam 6-7'ye nerde düzgün ev var gösterin lütfen 1 yıllık peşin ödeyelim kirayı. bayrampaşada bodrum, çatı katı 1+1'ler bu fiyata.

bence temiz ve otoparkı, havuzu, gym olan bir 1+1
bulabilirseniz aidat dahil 10bin ve altı fiyatsa bir de direkt tutun. işe de yakınsa düşünmeden tutun. zaten 6-7'lik ev fazla bir şey sunmaz ve uğraştırır, üstelik kuvvetle muhtemel işe de uzaktır. ulaşım, otopark, spor, havuz vs için düzgün bir yere yazılmak istersen zaten cebinden her türlü bu paralar çıkacak.
  • pardus  (22.01.23 01:32:31)
7.5dan asagi zaten bulamazsın ona gore dusun. eli yüzü duzgun evi bundan aşağı bulamazsin demiyorum, bundan asagi ev bulamazsin direkt.

  • stavro  (22.01.23 01:51:35)
1/3 kuralı yalan oldu. güncel şartlarda 12-13'ü göze alırım. nerede olduğu işin lokasyonuna göre değişmekle beraber remote çalıştığımı varsayarsam örnek mahallesi, esatpaşa'nın güneyi ya da bulgurlu civarını f/p açısından beğeniyorum.

  • zgrydn  (22.01.23 02:54:19)
@pardus, Tuzla ve Pendik istanbul'dan sayılmıyor mu :)

maaşın yarısını kiraya versem kafayı yerim. anca evden çalışıyorsan yapılabilir.
  • kimlanbu  (22.01.23 12:29:38)
maaşın en fazla yüzde kırkı bence. aidat dahil 10 bin olursa iyi.

  • oyokbuyoknevar  (22.01.23 13:50:29)