ihbar süresi

Yaklaşık 2 yıldan fazla süredir aynı şirketteyim. Başka bir teklif aldım fakat adamlar 2 hafta sonra başlamam gerektiğini söylediler. Fakat yasal ihbar süresi 6 hafta bu bir zorunluluk mu yoksa şirketlerle anlaşılabilir mi?

Şirketle anlaşabilirsin. Anlaşamazsan bu sürede kalman gerekiyor.

  • nawar  (21.01.23 13:35:10)
sirketle anlasabilirsin, 2 hafta kisa sure degil zaten gunde 2 saat de is arama suren var. ama eger zorluk cikarirlar da birakmak istemezlerde ihbar tazminatini maasindan kestirip cikabilirsin de (bunu genelde pek yapmiyor sirketler bu kadar zora kosmuyorlar yani).

  • in vino veritas  (21.01.23 13:53:32)
haklı fesih gerekçeniz var mı

  • eli peynir ekmekli  (21.01.23 15:01:37)
En kötü şartlarda ihbar tazminatı çıkar, 6 hafta ihbar süren var, 2 hafta durursun, 4 haftalık brüt maaşını şirkete ödersin.

Yani en az 1 maaşı feda etmen lazım.
  • kimlanbu  (21.01.23 16:32:05)