Yemek yemeye tabağın neresinden başlarsınız?

Yani şöyle: Önünüzde bir tabak pirinç pilavı olduğunu düşünün, ben de düşünüyorum. Ben tabağın bana uzak olan kısmından başlayıp kendime doğru yemeye başlıyorum pilavı, siz nasıl yiyorsunuz alışkanlığınız nedir? Bu arada pilav sevmeyen karbonhidrat almayanlar olabilir siz de kendi zevkinize uygun bi şeyler düşünebilirsiniz. Teşekkür ederim.

hahah soruyu okuyana kadar düşünmemiştim bunu. kendime yakın olan yerden başlıyorum. farklı yemekte de düşündüm hep böyle :D hatta pide lahmacun ve pizza için de düşündüm onlarda da sağdan başlıyorum.

hep çatalla yiyorum bu arada, @IncredibleMau'dan sonra düşündüm kaşıkla yiyorsam, ya da çorbada saat 4 yönü.
  • pide  (20.01.23 18:23:17 ~ 18:42:19)
senin gibi uzaktan yakına doğru

  • freebird5406_2  (20.01.23 18:25:30)
Ben de hiç düşünmemiştim de bugün pilav yerken bu şekilde yediğimi fark edip neden böyle yiyorum acaba diye düşünürken bir de sorayım dedim asdads.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (20.01.23 18:28:36)
sağdan sola doğru

  • astronom bey  (20.01.23 18:31:19)
tam olarak ama tam olarak tabağın bana yakın olan kısmı ile tabağın geometrik olarak tam ortası arasında kalan bölgede en lezzetli gözüken yerden.

edit: sağlak olduğumdan sağa yakınsayarak.
  • AlsterWasser  (20.01.23 18:32:11 ~ 18:32:28)
Uzak kısmı kuzey sayarsak kuzeydoğudan başlayıp güneybatıya ilerliyorum. Bu ne biçim soru, önce nasıl yiyorum diye, sonra ben bunu nasıl betimleyebilirim diye düşündüm kaldım :)

  • kobuzchu kiz  (20.01.23 18:33:23)
Kaşığın ağza nasıl girdiğine göre değişiyor galiba cevaplar. Ben saat 3 ya da 4 yönünden başlıyorum yemeye. Kaşığın da 10 11 yönü giriyor yemeğe. Kaşığı ağzıma almadan önce düzeltme gereği duymadığım için öyle yapıyorum. Bazıları dirseğini daha lokma kaşıktayken kaldırıp kaşığı düzelttiği için tabağın da herhalde üst kısımlarından başlıyorlar.

  • IncredibleMau  (20.01.23 18:40:06)
sağ elime en yakın olan yerden başlarım

sağdan sola +1
  • ananiyimioguz  (20.01.23 18:48:08)
Homojen dağılmış tabaklarda, bıçak gerekmiyorsa sağ elle çatal veya kaşık kullandığım için sağdan sola. Yani hiç kasıtlı olarak böyle yemedim şimdi düşününce mantıklı olan bu gibi geldi :D

  • nawar  (20.01.23 18:59:49 ~ 19:00:31)
homojen dagilim varsa ortaya dalarim, kendime kuyu kazarim.

  • cooperr  (20.01.23 19:04:50)
Hic dikkat etmiyorum direkt dalıyorum. Dokulmemesi icin fakrli fakrli noktalardan aliyorum, bir noktada toplanmasin diye.

  • stavro  (20.01.23 20:38:34)
Çorbayı üstten soğuduğu için her seferinde kaşıkla üstten alırım. Pilav bulgur gibi yoğun kıvamlı yemekleri kaşığı sağ elle tuttuğum için tabağın sağından başlar soluna doğru yerim. Salataya, makarnaya gelişine kaşık, çatal daldırırım.

  • Amaranta ursula  (20.01.23 20:45:16)
Sağdan aşağıya sonra yukarıdan sola doğru giderim.

  • ruhen hastayim ben  (20.01.23 20:45:26)
wow, ilginc soru.

simdi hayal ettim de once sagdan basliyorum, yavas yavas onume geliyorum, ordan sola en son da bana uzak olan kisim.
  • fakyoras  (20.01.23 21:05:51)
soldan sağa doğru galiba. emin olamadım pilav yiyince editlerim.

  • bohr atom modeli  (20.01.23 22:56:48)
Önümden uzağa doğru. Annem sünnettir diyerek bu şekilde terbiye etmişti beni

  • hunharca ben  (21.01.23 00:32:59)