Karşı tarafa çağrı kaç saniyede gidiyor

Bunun bir standardı var mı?
İş iliskim olan ve bu saatte aramamam gereken/çok abes kacabilecek birine cok kısa çağrı başlattım. Max 1 saniyede daha doğrusu ekrana düşer düşmez kapattım.

Çağrı gitmiş olabilir mi?
Ya da bundan emin olmanın kesinleştirmenin bir yolu var mı?

sanirim o calma sesini duyman gerekiyordu, karsi tarafa cagrinin gitmesi icin.

  • baldur2  (20.01.23 02:57:00)
operatörüne, senin ve onun bölgesindeki çağrı yoğunluğuna göre değişebiliyor.
çağrı sesi gelmeden de çağrının iletilmiş olması mümkün ama bu 1 saniye değildir tahminimce. ama sizin 1 saniye sandığınız zaman da 1 saniyeden uzun olabilir.
ekranınızın çağrı konumuna geçer geçmez kapattığınız durumda çağrınızın girmeme ihtimali yüksek. müsterih olun bence gitmemiştir.
  • erty_ksk  (20.01.23 08:06:49)
temel olarak erty_ksk +1

Çağrı sesi gelmeden karşı tarafa çağrının gitmesi başıma geldi. Lakin dediğiniz gibi ekranda görür görmez iptal ettiyseniz o çağrı kesinlikle karşıya ulaşmamıştır.
  • pispinti  (20.01.23 12:03:06)
Değişiyor mesela bazen birisi aradığında çok çaldı diyor halbuki telefon elimde olduğu için hemen açmış oluyorum.

  • peki madem  (20.01.23 12:16:03)
eskiden çalma sesi gelene kadardı. ama son zamanlarda çalmadan gittiğine de şahit oldum

  • paintov  (20.01.23 12:57:23)
1 saniyede gitmemiştir ya. bu arada normal şebekeden arama ile voice over wifi arasında da değişiyor bağlanma süresi, whatsapp vb. programlar üzerinden arayınca da farklı.

  • gkhncnzdgn  (20.01.23 14:24:47)
kalite standartı olarak 3 saniye hedefleniyordu operatörlerde galiba, 1 saniyede olabilme durumu şöyle olabilir, vowifi ile ikiniz de bağlıysanız çok hızlı bağlayıp ulaşabilir belki - düşük ihtimal.
Evet çalma sesini duymadan diğer kişinin telefonu çalabilir eskiden bunu ayarlardık karşı tarafın telefonunda cevapsız çağrı oluşurdu çünkü telefon da çalamazdı o sürede.

  • atom karincanin torunu  (20.01.23 15:14:35)